Aston Villa sprawia niespodziankę i pokonuje Bayern! Aston Villa 1:0 Bayern Monachium – skrót meczu [WIDEO]

Ollie Watkins | Aston Villa 2023

Aston Villa sprawiła bardzo dużą niespodziankę w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów UEFA. Podopieczni Unaia Emery’ego okazali się lepsi od Bayernu, wygrywając 1:0.

W pierwszych minutach dzisiejszej potyczki zdecydowaną przewagę miał Bayern. Podopieczni Vincenta Kompany’ego nie stwarzali sobie jednak zbyt wielu dogodnych okazji. Świetną miał Serge Gnabry, który jednak fatalnie spudłował. Aston Villa natomiast znalazła sposób na pokonanie Manuela Neuera, ale gol Pau Torresa nie został uznany ze względu na spalonego. Do przerwy na Villa Park goli więc nie było, a w drugiej połowie mecz bardziej się wyrównał. Monachijczycy nadal dłużej utrzymywali się przy piłce, ale tym razem mieli jeszcze większy problem z tworzeniem ofensywnych sytuacji. Gospodarze natomiast liczyli na kontry i po jednej z nich objęli prowadzenie. Jhon Duran fenomenalnie przelobował Neuera i dał swojej drużynie prowadzenie, a w efekcie końcowym również wygraną, bo Bawarczycy nie byli w stanie już zmienić tego wyniku.