Hiszpania 2:1 Francja skrót meczu (09.07.2024)

Francja chwilę prowadziła z Hiszpanią, ale to La Furia Roja awansują do wielkiego finału EURO 2024.

Hiszpania 2:1 Francja – podsumowanie, informacje pomeczowe

Francja jako pierwsza wyszła na prowadzenie, zdobywając bramkę w dziewiątej minucie po strzale głową Randala Kolo Muaniego. Był to pierwszy gol Francji z gry na turnieju, a także jej ostatni gol na Euro 2024. Niedługo po tym, jak Francja objęła prowadzenie, Hiszpania odpowiedziała. Najpierw Lamine Yamal zdobył bramkę imponującym uderzeniem z kilku metrów spoza pola karnego w 21′ minucie. 16-latek przeszedł tym samym do historii, stając się najmłodszym strzelcem w historii Euro. Dani Olmo dołożył drugiego gola niedługo później, w 25′ minucie, uderzając futbolówkę w polu karnym, która odbił się rykoszetem od Julesa Koundé z Francji i wpadła do siatki. Początkowo uznano, że był to gol samobójczy, ale później zmieniono go na bramkę Olmo. W drugiej połowie Francja nie miała zbyt wielu dobrych okazji. Po zdobyciu pierwszej bramki oddała tylko dwa strzały na bramkę, a jej problemy ze zdobywaniem bramek z pierwszych pięciu meczów turnieju przeniosły się na wtorkowy mecz. Dla Hiszpanii będzie to pierwszy finał dużego turnieju od złotej jedenastki 2008-2012. W swoim ostatnim występie w finale Euro pokonała Włochy, wygrywając 4:0 w 2012 roku.

Hiszpania 2:1 Francja – skrót meczu