Lechia wreszcie wygrywa w Ekstraklasie! Górnik Zabrze 2:3 Lechia Gdańsk – skrót meczu (WIDEO)

Pierwszym z aż czterech niedzielnych meczów siódmej kolejki PKO BP Ekstraklasy był ten, w którym Górnik Zabrze podjął na własnym stadionie ostatnią w tabeli Lechię Gdańsk.

Gdańszczanie pragną jednak udowodnić, że nie znaleźli się przecież w Ekstraklasie przypadkiem i mają potencjał, by w tym sezonie przynajmniej się utrzymać. W 24. minucie wynik meczu otworzył Tsarenko, a zaledwie 240 sekund później, goście prowadzili już 2:0. Tym razem do siatki trafia 21- letni Szwed – Elias Olsson.

W drugiej połowie Ślązacy pogrozili jednak ekipie z województwa pomorskiego, łapiąc kontakt. Świetnie znalazł sobie pozycję Paweł Olkowski, który niegdyś przecież pojawiał się w meczach reprezentacji, po czym nie dał szans Weirauchowi, znajdując się z piłką tuż przed nim.

W 68. minucie Lechia jednak (jak się okazało) przypieczętowała swoje zwycięstwo w tym spotkaniu. Kapić posyła piłkę w pole karne z rzutu rożnego, Pilana zgrywa futbolówkę głową, a Viunnyk podwyższa prowadzenie, po strzale z najbliższej odległości.

Górnik jednak próbował. Górnik walczył i absolutnie nie zamierzał zrezygnować z walki, mimo dwubramkowej straty i topniejącego już czasu, który pozostał do końca. 82. minuta to gol Nascimento.