Eliminacje ME 2016: Bez niespodzianki w Faro. Gibraltar – Gruzja 0:3.

W meczu 3. kolejki eliminacji Euro 2016 outsajder „polskiej” grupy, Gibtaltar poległ z Gruzinami 0-3. Gole dla przyjezdnych zdobyli Gelashvili, Okriashvili i Kankava. To ich pierwsze punkty w tych eliminacjach.

Mecz dobrze zaczęli Gruzini i w 9. minucie prowadzili. Sam na sam z bramkarzem Gibraltaru wyszedł Gelashvili i było 0:1. 10 minut potem przyjezdni wypracowali sobie dwa gole przewagi. Po znakomitej akcji Ananidze, Tornike Okriashvili pokonał Robbe. Do przerwy obie ekipy zmarnowały jeszcze  kilka okazji. 0:2.

Po przerwie zaatakowali gospodarze. W 51. minucie Casciaro dobrze uderzył z bliska, jednak dobrą interwencją popisał się golkiper gości, Loria. W 69. minucie było po meczu. Po podaniu Kverkvelii w dobrej sytuacji znalazł się Kankava i po raz trzeci ucieszył kibicòw gości. Do ostatniego gwizdka arbitra nic się nie działo.

Gibraltar 0-3 Gruzja

0-1 Gelashvili
0-2 Okriashvili