Jak bezpiecznie płacić podczas rozrywki online?

Rozrywka hazardowa online cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, jednak sporo osób wciąż ma obawy, czy transfer pieniędzy przez internet jest bezpieczny i nie grozi utratą środków. Sprawdzamy, czy rzeczywiście są powody do zmartwień.  Jeszcze nigdy gry hazardowe nie były tak […]

Rozrywka hazardowa online cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, jednak sporo osób wciąż ma obawy, czy transfer pieniędzy przez internet jest bezpieczny i nie grozi utratą środków. Sprawdzamy, czy rzeczywiście są powody do zmartwień. 

Jeszcze nigdy gry hazardowe nie były tak łatwo dostępne, jak teraz. Aby móc skorzystać z ulubionych gier, należy wyłącznie zarejestrować się w legalnej firmie oferującej taką formę rozrywkę i wpłacić pierwszy depozyt. Istnieje kilka metod płatności:

Przelew błyskawiczny – Najpopularniejsza opcja płatności online, realizowana przez zewnętrzne serwisy typu Przelewy24, DotPay i PayU. Środki pojawiają się na koncie po kilku minutach od zlecenia wpłaty.

BLIK – Coraz więcej osób decyduje się na wpłaty za pośrednictwem kodu BLIK. To bardzo szybki sposób, który polega na wpisaniu 6-cyfrowego kodu i akceptacji w aplikacji mobilnej banku. Sprawdź kasyna online akceptujące BLIK.

Karta płatnicza – Płatności kartami VISA i MasterCard cieszą się ogromną popularnością przede wszystkim na szybkość realizacji. Jeśli na stronie bukmachera są zapisane dane karty, cała płatność trwa do kilku sekund i wystarczy kilka kliknięć.

Portfele online – Gracze decydują się również na płatności poprzez portfele internetowe takie jak: Skrill, Neteller, Ecopayz i PayPal. Warto jednak zauważyć, że tylko kilku bukmacherów zdecydowało się na taką formę płatności.

Kryptowaluty – Mało popularna, choć spotykana już płatność kryptowalutami. Płatność zapewnia użytkownikom anonimowość, co ma duże znaczenie w przypadku rozrywki online.

Płatność Prepaid – Bardzo często gracze wpłacają środki na konto gracza przez pre-paid, aby skorzystać z usługi, należy zakupić kod PIN, który można użyć kilkukrotnie w zależności od wartości doładowania. Kod można nabyć praktycznie w każdym sklepie.

Wpłaty i wypłaty realizowane przez bukmacherów online są w pełni darmowe. Warto jednak mieć na uwadze, że niekiedy firma pośrednicząca w transakcji może potrącić drobną prowizję. Niektóre banki opodatkowały wpłaty na rzecz hazardowych firm.

Przechodząc do meritum. Czy płatności online są bezpieczne? Od 2017 roku Ministerstwo Finansów wprowadziło specjalną ustawę hazardową, dzięki której gracze nie muszą obawiać się oszustw ze strony legalnych firm oferujących hazard online. Każdy z podmiotów musi przejść bardzo restrykcyjny proces licencyjny, który wiąże się z kontrolami finansowymi, a także stałym monitoringiem usług. Istnieje zerowe prawdopodobieństwo, że legalny podmiot oszuka nas pod kątem finansów. Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy, trzeba wyłącznie skontaktować się z tą firmą i na pewno wszystko zostanie wyjaśnione. Ministerstwo Finansów w swoim procesie licencyjnym dokłada wszelkich starań, aby kontakt między graczem a bukmacherem był jak najlepszej jakości.

Na rynku cały czas funkcjonuje „szara strefa”, czyli firmy, które nie posiadają licencji wydanej przez Ministerstwo Finansów i nielegalnie świadczą usługi na polskim rynku. Korzystanie z usług takich podmiotów nie dość, że jest zakazane i obarczone ryzykiem potężnej grzywny, to nie daje także gwarancji bezpieczeństwa. Jeśli gracz zdecyduje się na wpłatę u nielegalnego bukmachera, bardzo prawdopodobne jest, że straci wszystkie wpłacone środki. W takiej sytuacji nie będzie miał również gdzie się zgłosić po pomoc.

Podsumowując – wpłaty u legalnych firm świadczących usługi hazardowe są w pełni bezpieczne i nie ma powodów do obaw. Ryzyko utraty środków jest zerowe. To przede wszystkim zasługa nowego ustawy hazardowej, która kontroluje firmy posiadające zezwolenie na organizację gier hazardowych.

About REDAKCJA