Jaki rowerek stacjonarny kupić?

Zbliża się jesień, a więc czas, kiedy pogoda niekoniecznie sprzyja do wyjścia na rower na dworze. Wiele osób stawia na aktywność w domowym zaciszu. Jedną z najczęstszych aktywności jest jazda na rowerze stacjonarnym. Rowerek stacjonarny to świetny sprzęt i co […]

Zbliża się jesień, a więc czas, kiedy pogoda niekoniecznie sprzyja do wyjścia na rower na dworze. Wiele osób stawia na aktywność w domowym zaciszu. Jedną z najczęstszych aktywności jest jazda na rowerze stacjonarnym. Rowerek stacjonarny to świetny sprzęt i co ważne, na rynku jest ich naprawdę wiele. Każdy z nas może sobie pozwolić na taki w domu, co pozwoli na pozostanie aktywnym. Zanim jednak zabierzemy się za zakupy, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę.

Na stronie 32m2treningu.pl/blog/jaki-rower-stacjonarny-kupic.html znajdziemy wszystkie ważne informacje, które pozwolą nam wybrać odpowiedni dla nas rower stacjonarny. Przede wszystkim, warto wiedzieć, jakiego dokładnie potrzebujemy, bo jest ich sporo rodzajów.

Jednym z nich jest rower pionowy, który świetnie sprawdzi się dla zdecydowanej większości osób, które chcą potrenować w domy. Rowery pionowe nie będą odpowiednie jedynie dla osób z problemami z kręgosłupem.

Drugim rodzajem są rowery poziome, które będą najlepsze dla osób początkujących, bądź z otyłością. Wiele osób kupuje go ze względu na komfortowy trening, ale trzeba pamiętać, że zabiera on więcej miejsca, niż rower pionowy.

Ostatnim jest profesjonalny rower treningowy. Mowa tutaj o rowerach spinningowych. To zaawansowany sprzęt, dający możliwość wykonania naprawdę intensywnego treningu.

Rower stacjonarny to świetny sposób na aktywność w domu

Należy pamiętać, że każdy rower treningowy ma koło zamachowe i hamulec, od którego zależy opór, jaki czujemy podczas treningu. Od typów hamulców wzięły się nazwy czterech rodzajów rowerków stacjonarnych.

Rower magnetyczny, a może mechaniczny?

Rower mechaniczny paskowy będzie najlepszym wyborem do spokojnej i rekreacyjnej jazdy w domu.

Mechaniczny z klockiem hamulcowym służy do poważnych i intensywnych treningów, dlatego najczęściej występuje w rowerach spinningowych.

Magnetyczny rower stacjonarny, bądź elektromagnetyczny to dobry wybór do codziennych treningów cardio, wytrzymują nawet kilka lat codziennej jazdy.

Stacjonarny rower powietrzny to znów pozycja przeznaczona do profesjonalnych treningów.

Gdzie kupić domowy rower treningowy?

Najlepszą opcją jest najczęściej zakup przez internet. Rower treningowy warto przetestować. Kupując przez internet zawsze mamy możliwość zwrotu po 14 dniach, jeśli jednak nie spełni on naszych oczekiwań.

Jaki rower stacjonarny wybrać? To będzie również zależało od innych potrzeb, jak ilość osób, która będzie z niego korzystać. Stacjonarny rower treningowy to świetna opcja dla całych rodzin. Wybierając rowery stacjonarne dla rodziny warto zwrócić uwagę na możliwości regulacji siodełka, by każdy mógł z niego skorzystać.

Najważniejszą kwestią jest również oczywiście budżet. Dobry rower treningowy kupimy już za tysiąc złotych, choć nie będzie to model z najwyższej półki. Warto spojrzeć w ranking rowerów stacjonarnych i się zainspirować. W końcu najlepszy rower stacjonarny, to dopasowany do naszych potrzeb.

About REDAKCJA