12. kolejka oraz zaległe spotkanie Nicea – Marsylia w Eleven Sports oraz Canal+ Sport

Już w środę dojdzie do zaległego starcia między Niceą a Marsylią, które w pierwotnym terminie zostało przerwane przez kibiców. W weekend też będzie ciekawie między innymi za sprawą meczu PSG – Lille. OGC Nice – Olympique Marsylia W pierwotnym terminie […]

OGC Nice – Olympique Marsylia

W pierwotnym terminie udało się rozegrać 75 minut, gdyż zawodnik gości Dimitri Payet został trafiony butelką. Piłkarz Marsylii odrzucił butelkę w trybuny czym rozwścieczył tłum, który wbiegł na boisko. Spotkanie zostało przerwane, a Nicea została ukarana odjęciem jednego punktu. Warto zaznaczyć, że powtórzony mecz trzeciej kolejki odbędzie się bez udziału publiczności. Nicea i Marsylia sąsiadują ze sobą w tabeli odpowiednio na trzecim i czwartym miejscu.

Paris Saint-Germain – LOSC Lille

W pierwszym spotkaniu 12 serii dojdzie do starcia liderujących PSG oraz aktualnych mistrzów Francji – Lille. Gospodarze zgodnie z przedsezonowymi zapowiedziami pewnie przewodzą stawce z przewagą nad drugim Lens wynoszącą 7 punktów. Lille po mistrzostwie nie może się odnaleźć. Goście grają w kratkę co odzwierciedla ich pozycja w środku stawki. Lille ostatnio zremisowało z Brestem 1:1, a bramkę dla LOSC strzelił Jonathan David. PSG także zanotował remis z Marsylią 0:0.

Olympique Lyon – RC Lens

Już się wydawało, że Lyon wchodzi na odpowiednie obroty, a tutaj ponownie przyszedł dołek formy w ostatnich spotkaniach. Mecz z Niceą może na prawdę boleć podopiecznych Bosza, ponieważ prowadzili do 81 minuty 0:2, lecz wyjechali z Allianz Riviery z zerowym dorobkiem punktowym. Wpływ na to mogła mieć czerwona kartka dla Kadewere w 85 minucie. Odmienne nastroje panuje w zespole Lens, który pewnie pokonał u siebie Metz 4:1, w tym spotkaniu jednym z autorów bramki był Przemysław Frankowski. Goście cały czas utrzymują pozycje wicelidera rozgrywek.

Stade Brestois – AS Monaco

Gospodarze po jedenastu kolejkach zdobyli tylko 6 punktów, co pozwala na zajmowanie miejsca w strefie spadkowej. Brest cały czas czeka na pierwszą wygraną w sezonie. Chociaż ostatnio udało się zremisować Brestowi na wyjeździe z Lille 1:1. Wyrównującą bramkę w tamtym spotkaniu zdobył dla Brestu – Roman Faivre. Monaco obecnie jest zdecydowanie wyżej w tabeli. Podopieczni Kovaca plasują się na 8 lokacie z 17 punktami. Ich ostatnia wygrana to 3:1 u siebie z Montpellier. Faworytem tego niedzielnego meczu wydają się być goście z Księstwa.

Clermont Foot – Olympique Marsylia

Marsylia po rozegraniu zaległego spotkania z Niceą będzie miała cztery dni przerwy, a potem czeka ją ciężka przeprawa wyjazdowa z beniaminkiem. Clermont Foot po awansie do Ligue 1 spisuje się bardzo dobrze jak na beniaminka. Gospodarze zgromadzili 13 punktów, co pozwala na zajmowanie 14 lokaty. Clermont w ostatniej kolejce uległ w spotkaniu wyjazdowym ekipie Nantes 2:1. Czerwoną kartkę w meczu z Nantes ujrzał pomocnik Clermont – Johan Gastien, którego nie zobaczymy w spotkaniu z Olympique. Marsylia także nie zdobyła trzech punktów, lecz mierzyła się z PSG. W tym prestiżowym spotkaniu padł bezbramkowy remis.