13. kolejka NFL w Eleven Sports 2

Play-offy zbliżają się wielkimi krokami. Trzy drużyny już muszą odłożyć marzenie o Trofeum Vince’a Lombardiego na kolejny sezon. Czy w 13. kolejce poznamy pierwsze zespoły, które obejrzymy w fazie pucharowej?

Najbliższe spotkanie będzie ostatnim dzwonkiem dla Dallas CowboysWashington Redskins na awans do fazy play-off. Gospodarze ostatnie tygodnie mają bardzo słabe. Zawodnicy z Teksasu przegrali trzy poprzednie mecze, które niemal wyzerowały szanse Cowboys na dogonienie liderów dywizji. Słabo spisuje się zarówno defensywa „Kowbojów”, która traci ostatnio regularnie ponad 25 punktów, a także ofensywa. Ostatni raz 2-cyfrową liczbę punktów zdobyli 4 tygodnie temu. Również ekipa ze stolicy nie spisuje się najlepiej. Bilans 5:6 nie pozwala myśleć o zwycięstwie w dywizji, ale również coraz mniejsze szanse mają na „dziką kartę”. O ile ofensywa Redskins nie zawodzi kibiców, zdobywając dość regularnie sporą liczą punktów, tak defensywę stać na znacznie więcej.

Hitem 13. kolejki będzie pojedynek Seattle SeahawksPhiladelphią Eagles. Obie drużyny są bliskie wywalczenia awansu do fazy pucharowej, choć przed dłuższą drogą są zawodnicy z zachodniego wybrzeża. Mimo siedmiu zwycięstw w jedenastu spotkaniach, Seahawks przegrywają w dywizji z Los Angeles Rams i prawdopodobnie starcie między tymi drużynami za trzy tygodnie będzie kluczowe w kontekście zwycięstwa w dywizji. Dla ekipy z Filadelfii zapewnienie sobie awansu do play-offów wydaje się formalnością. „Orły” prowadzą nie tylko w dywizji, ale również w całej konferencji. Podopieczni Douga Pedersona prezentują rewelacyjną formę w przeciągu całego sezonu, przegrywając tylko jedno spotkanie. Stawia to ich w roli głównego faworyta do końcowego triumfu w rozgrywkach.

W ostatnim meczu kolejki dużo wyjaśnić może się w dywizji AFC North. Cincinnati Bengals początek sezonu mieli bardzo słaby i dopiero w 4. kolejce udało się odnieść pierwsze zwycięstwo. Później stopniowo udawało się poprawiać swoje wyniki i obecnie Bengals zajmują 3. miejsce w dywizji, ale wciąż mają realne szanse na awans dzięki „dzikiej karcie”. Wszystko ze względu na spłaszczoną tabelę konferencyjną. Zdecydowanie lepszą formę prezentują liderzy wspomnianej dywizji, a także całej konferencji AFC – Pittsburgh Steelers. Zawodnicy Mike’a Tomlina tylko 2-krotnie w tym sezonie doznali porażki w fazie zasadniczej i z 9. zwycięstwami przewodzą w tabeli. Przy korzystnych rozstrzygnięciach, już w poniedziałkowy wieczór mogą cieszyć się z awansu do play-offów.

PIĄTEK – 1 GRUDNIA 2017

02:25 NFL – 13. kolejka: DALLAS COWBOYS – WASHINGTON REDSKINS na żywo
Ipla

PONIEDZIAŁEK – 4 GRUDNIA 2017

02:25 NFL – 13. kolejka: SEATTLE SEAHAWKS – PHILADELPHIA EAGLES na żywo
 Ipla

WTOREK – 5 GRUDNIA 2017

02:25 NFL – 13. kolejka: CINCINNATI BENGALS – PITTSBURGH STEELERS na żywo
 Ipla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)