14. i 15. kolejka Serie A1 siatkarek w nSport+ i Canal+ Now

Po przerwie spowodowanej turniejami kwalifikacyjnymi do igrzysk olimpijskich, siatkarki wracają na boiska Serie A1. Środowe oraz sobotnie spotkania transmitowane będą na kanałach platformy Canal+. Rundę rewanżową w telewizji rozpocznie pojedynek Saugelli Monza z Imoco Volley Conegliano. Dla fanów nad Wisłą […]

Po przerwie spowodowanej turniejami kwalifikacyjnymi do igrzysk olimpijskich, siatkarki wracają na boiska Serie A1. Środowe oraz sobotnie spotkania transmitowane będą na kanałach platformy Canal+.

Rundę rewanżową w telewizji rozpocznie pojedynek Saugelli Monza z Imoco Volley Conegliano. Dla fanów nad Wisłą będzie to okazja do obejrzenia dwóch świetnych polskich rozgrywających – Katarzyny Skorupy i Joanny Wołosz. Drużyna z Conegliano zdecydowanie prowadzi w tabeli ligowej, mając na koncie tylko jeden przegrany mecz. Skorupa z koleżankami zajmują na półmetku fazy zasadniczej szóste miejsce, jednak do podium tracą jedynie dwa punkty, jednak nawet w przypadku zwycięstwa za trzy punkty, nie mogą liczyć na awans na tę pozycję – równolegle toczyć się będzie pojedynek będących tuż przed nimi Savino Del Bene Scandicci (z Agnieszką Kąkolewską i Magdaleną Stysiak) z Èpiú Pomi Casalmaggiore. Toczyć się będzie również mecz trzeciej w tabeli Igor Gorgonzola Novara Zuzanny Góreckiej z mającym nieco słabszy sezon Bosca S.Bernardo Cuneo. O awans w tabeli walczyć będzie Zanetti Bergamo – drużyna Malwiny Smarzek-Godek zagra na wyjeździe z Lardini Filottrano. Fanów poszczególnych drużyn emocjonować będą też pojedynki Unet E-Work Busto Arsizio z Il Bisonte Firenze, Bartoccini Fortinifissi Perugia z Reale Mutua Fenera Chieri oraz Golden Tulip Volalto 2.0 Caserta z Banca Valsabbina Millenium Brescia.

Druga kolejka rundy rewanżowej odbędzie się już w standardowych godzinach weekendowych. Sobotnim meczem telewizyjnym będzie rywalizacja drużyn z Brescii i Novary, w której zdecydowanym faworytem będą podopieczne Massimo Barboliniego. W tej kolejce również dojdzie do „polskiego” pojedynku – ponownie z udziałem Katarzyny Skorupy, gdyż Saugella Monza zagra w niedzielę z Zanetti Bergamo. W większości spotkań tej kolejki można wskazać wyraźnego faworyta – rozegrane zostaną mecze Cuneo-Scandicci, Chieri-Busto Arsizio, Conegliano-Lardini, Pomí-Perugia oraz Il Bisonte-Caserta.

Obydwa spotkania transmitowane przez kanały platformy Canal+ skomentuje Milena Sadurek – w środę w nSport+ partnerować będzie Cezaremu Olbrychtowi, a w sobotę w Canal+Now Szymonowi Ratajczakowi.

ŚRODA – 15 STYCZNIA 2020

20:25 Serie A1 – 14. kolejka: SAUGELLA MONZA – IMOCO VOLLEY CONEGLIANO na żywo

Komentarz: Cezary Olbrycht – Milena Sadurek

SOBOTA – 18 STYCZNIA 2020

20:25 Serie A – 15. kolejka: BANCA VALSABBINA MILLENIUM BRESCIA – IGOR GORGONZOLA NOVARA na żywo

Komentarz: Szymon Ratajczak – Milena Sadurek

About Wojciech Nowakowski