2 kolejka el.EURO U21 w piłce nożnej w TVP

Przed nami 2 kolejka eliminacji do młodzieżowych Mistrzostw Europy U21. Reprezentacja Czesława Michniewicza zagra z Estonią.Transmisja w TVP SPORT. Mecz odbędzie się dnia 10 września, początek spotkania o godzinie 18:00.  Pierwszy mecz Polaków, na własnym stadionie, podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się […]

Przed nami 2 kolejka eliminacji do młodzieżowych Mistrzostw Europy U21. Reprezentacja Czesława Michniewicza zagra z Estonią.Transmisja w TVP SPORT. Mecz odbędzie się dnia 10 września, początek spotkania o godzinie 18:00. 

Pierwszy mecz Polaków, na własnym stadionie, podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się w 2 meczu eliminacji młodzieżowych Mistrzostw Europy U21, z reprezentacją Estonii. Mecz ten odbędzie się na stadionie miejskim w Białymstoku, jest to domowy obiekt Jagiellonii Białystok. Jest to drugi cykl eliminacji, dla trenera Czesława Michniewicza. Pierwszy zakończył się sukcesem, bowiem polscy piłkarze awansowali na EURO U21. Sam wynik na turnieju, można uznać za zadowalający. Biało czerwoni  nie wyszli z grupy, lecz 6 punktów w tak trudnej grupie, przed turniejem wszyscy braliby w ciemno. Lecz po samych mistrzostwach, jak to zwykle bywa w naszym kraju, panował niedosyt. Polscy kibice po 2 wygranych, nabrali wody w usta. I porażkę z Hiszpanią w stosunku 0:5. Uznali jako kompromitacje… Nikt wtedy nie pamiętał o dwóch kapitalnych zwycięstwach z Belgią 3:2, czy z gospodarzami turnieju – Włochami 1:0. Same eliminacje nie były aż tak udane. Trzeba to sobie jasno powiedzieć, nasi zawodnicy wręcz kompromitowali się remisując u siebie z Finlandią 3:3, czy w dwóch meczach z Wyspami Owczymi!!
W tamtych spotkaniach również padł wynik remisowy. Jak będzie tym razem ? Oby te eliminacje udało się przejść bez wstydliwych wyników, i liczymy na to, że znów będziemy mieli okazję kibicować polskim zawodnikom podczas europejskiego czempionatu. Wszystkie transmisje z meczów eliminacyjnych na antenie TVP SPORT. Liczymy na państwa doping z przed odbiornika telewizyjnego.

Kadra Czesława Michniewicza zainaugurowała już eliminacje od wyjazdowego meczu z Łotwą wynik tego spotkania to 1:0, na korzyść Biało czerwonych. Udało się uniknąć kompromitacji, lecz sama gra pozostawia wiele do życzenia. Gra zapewne byłaby lepsza, gdyby zawodnicy byli bardziej zgrani. A z podstawowego składu  z Euro wyszło tylko 3 zawodników byli to :  Kamil Pestka, Karol Fila, a także nowy kapitan kadry, niepokorny król twittera Kamil Grabara. Miejmy nadzieję, że gra polaków z meczu na mecz będzie coraz lepsza, i będzie sprawiać przyjemność, kibicom, którzy zechcą obejrzeć mecz z trybun, a także tym kanapowym z przed odbiornika telewizyjnego.

Reprezentacja Estonii eliminacje rozpoczęła od tragicznego występu przed własnymi kibicami. Wynik meczu z Bułgarią to, aż 0:4. Bułgarzy byli stroną przeważającą w tym spotkaniu i bezproblemowo wygrali mecz. Jak będzie tym razem? Czy Estończycy sprawią problemy ekipie Czesława Michniewicza? Jak zagrają zawodnicy na co dzień występujący w Jagiellonii? Czy, ten stadion okaże się prawdziwym domem reprezentacji U21? Czy stadion wypełni się po brzegi?
Na te pytania odpowiedzą sobie państwo oglądając transmisje w TVP Sport. Początek spotkania o godzinie 18:00.

WTOREK- 10 WRZEŚNIA 2019

17:55 Eliminacje Mistrzostw Europy  U21 w piłce nożnej– 2.kolejka: Polska  – Estonia 
sport.tvp.pl

 

About Kacper Teuerle