2. kolejka PGE Ekstraligi w nSport+ i Eleven Sports 1

Terminarz tej kolejki ułożył się tak, że gospodarzami czterech spotkań będą zespoły, które w pierwszej kolejce przegrały. Jest szansa, że po tych meczach wszystkie zespoły będą mieć po jednym zwycięstwie i jednej porażce. Najciekawsze spotkania odbędą się w niedzielę, gdzie […]

Terminarz tej kolejki ułożył się tak, że gospodarzami czterech spotkań będą zespoły, które w pierwszej kolejce przegrały. Jest szansa, że po tych meczach wszystkie zespoły będą mieć po jednym zwycięstwie i jednej porażce. Najciekawsze spotkania odbędą się w niedzielę, gdzie Get Well podejmie Unię Leszno oraz Falubaz zmierzy się z Betardem.

W piątek w Gorzowie Stal zmierzy się z Lublinem. Żużlowcy trenera Stanisława Chomskiego długo w Częstochowie jechali przeciętnie. Przełom nastąpił dopiero w pięciu ostatnich biegach co pozwoliło zniwelować rozmiary porażki do czterech punktów. Minimalna przegrana pozwala myśleć o bonusie w starciu z Włókniarzem. Niesamowity debiut zaliczył Duńczyk Andreas Thomsen, który zdobył 13 punktów w sześciu starach. Swoje zrobił również Bartosz Zmarzlik – autor 13 punktów sześciu biegach. Słabo zaprezentowali się natomiast Krzysztof Kasprzak oraz Peter Kildemand. Lublinianie odnieśli na inauguracje bardzo ważne zwycięstwo z GKM. Warto dodać, że Speed Car w tym pojedynku jechał bez Szweda Andreasa Jonssona, który zaliczył w swoim pierwszym biegu zaliczył upadek i zakończył swój występ. Mimo tych osłabień podopieczni Macieja Kuciapy wygrali 49:41. Warto dodać, że każdy z zawodników pojechał dobre zawody. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Dawid Lampart, który w pięciu startach nie zajął niższego miejsca niż drugie.

Grudziądz podejmie Częstochowę. Obie drużyny po pierwszej kolejce nie mogą być zadowolone. GKM poniósł klęskę w pojedynku z Lublinem mimo tego, że od początku meczu prowadził. Po szóstym biegu ich przewaga zaczęła topnieć. O porażce zdecydowała słaba postawa Szweda Antonio Lidnbaecka oraz Przemysława Pawlickiego i juniora Patryka Rolnickiego, który miał wzmocnić formę juniorską miejscowego zespołu. Zwłaszcza postawa Pawlickiego może zaskakiwać. W sparingach jeździł bardzo dobrze, wygrał Memoriał Edwarda Jancarza. W zeszłym tygodniu odpadł w eliminacjach do Złotego Kasku oraz słabo zaprezentował się w Lublinie. Włókniarz od początku spotkania z Stala rozdawał karty jednak końcówka była w ich wykonaniu słaba. Trener Marek Cieślak nie może być zadowolony z postawy Adriana Miedzińskiego, który uzbierał raptem trzy punkty. W ostatnich biegach zabrakło punktów Mateja Zagara oraz Fredrika Lindgrena by wynik tego spotkania być znacznie wyższy.

Na Motoarenie miejscowy Get Well zmierzy się z Fogo Unią Leszno. Gospodarze będą chcieli wykorzystać osłabienie przyjezdnych brakiem Jarosława Hampela  i zanotować premierowe zwycięstwo w tym sezonie. Torunianie w Zielonej Górze nie zaprezentowali się dobrze. W całym spotkaniu zapisali na swoim koncie jedynie cztery trójki, które dały jedynie remisy w danym biegu. Na przygotowanych do walki w PGE Ekstalidze wyglądali jedynie Duńczyk Niels Kristian Iversen oraz Australijczyk Jason Doyle, którzy uznierali razem 24 punkty z 37 zdobytych. Bolesne zderzenie z najlepszą żużlową ligą świata zaliczył Norbert Kościuch. Chris Cholder formą przypomina zeszły sezon. Jeśli Jacek Frątczak myśli o zwycięstwie to zdecydowanie muszą lepiej pojechać juniorzy oraz bracia Cholderowie. Byki na inauguracje ligi pokonali Betard Spartę Wrocław. Wynik tego spotkania mógłybyć wyższy, ale Unia testowała ustawienia na kolejne spotkania i skończyło się dziesięciopunktowym zwycięstwem. Piotra Barona może martwić fakt, że jego zawodnicy zaliczyli osiem ostatnich miejsc. Cztery były autorstwem juniorów, dwa Janusza Kołodzieja i jedno Bradego Kurtza.

Betard podejmie Falubaz. Wrocławianie po wizycie w Lesznie wiedzą, że w formie jest jedynie Brytyjczyk Tai Woffinden. Pozostali zawodnicy próbowali się dopasować do leszczyńskiego owalu bez skutku co spowodowało zdecydowaną porażkę. Warto dodać, że poza byłym indywidualnym Mistrzem Świata żaden zawodnik nie miał na swoim koncie trójki. Zawiódł również Czech Vaclav Milik, którzy imponował formą w przedsezonowych sparingach. Zielonogórzanie odnieśli przekonywujące zwycięstwo z Toruniem.  Falubaz w tym starciu nie przegrał ani jednego biegu. Do biegów nominowanych było osiem punktów przewagi. Dwa ostatnie biegi żużlowcy Adama Skórnickiego wygrali podwójnie. Patryk Dudek, Piotr Protasiewicz, Nicki Pedersen, Martin Vaculik potwierdzili, że są w formie, która może dać dać medal żółto-biało-zielonym.

CZWARTEK – 11 KWIETNIA 2019

18:30 PGE Ekstraliga: ZAPOWIEDŹ KOLEJKI na żywo
Ipla

20:30 PGE Ekstraliga: SPEEDWAY+

PIĄTEK – 12 KWIETNIA 2019

17:30 PGE Ekstraliga – 2. kolejka: STUDIO na żywo
Ipla

Studio: Anita Mazur (z Gorzowa)

18:00 PGE Ekstraliga – 2. kolejka: TRULY.WORK STAL GORZÓW – SPEED CAR MOTOR LUBLIN na żywo
Ipla

Komentarz: Piotr Olkowicz, Rafał Dobrucki (z Gorzowa)
Reporter: Marcin Kuźbicki


20:15 PGE Ekstraliga – 2. kolejka: STUDIO na żywo
Ipla

Studio: Marcelina Rutkowska (z Grudziądza)

20:30 PGE Ekstraliga – 2. kolejka: MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ – FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA na żywo
Ipla

Komentarz: Michał Korościel, Michał Mitrut (z Grudziądza)
Reporterzy: Maciej Markowski, Mikołaj Kruk

NIEDZIELA – 14 KWIETNIA 2019

15:30 PGE Ekstraliga – 2. kolejka: STUDIO na żywo

Studio: Jakub Zborowski ( z Torunia)


16:00 PGE Ekstraliga – 2. kolejka: GET WELL TORUŃ – FOGO UNIA LESZNO na żywo

Komentarz: Sergiusz Ryczel, Wojciech Dankiewicz ( z Torunia)
Reporterzy: Łukasz Benz, Mateusz Kędzierski


18:30 PGE Ekstraliga – 2. kolejka: STUDIO na żywo

Studio: Michał Łopaciński ( z Wrocławia)


19:00 PGE Ekstraliga – 2. kolejka: BETARD SPARTA WROCŁAW – STELMET ZIELONA GÓRA na żywo

Komentarz: Tomasz Dryła, Krzysztof Cegielski ( z Wrocławia)
Reporterzy: Karolina Mikołajczyk, Gabriel Waliszko 


20:45 PGE Ekstraliga: MAGAZYN na żywo

PONIEDZIAŁEK – 15 KWIETNIA 2019

20:00 PGE Ekstraliga: MAGAZYN na żywo
Ipla

About Mateusz Bartkowiak