2. kolejka Serie A1 w Polsacie Sport Extra

Najbliższe trzy sezony włoskiej siatkówki mężczyzn będą pokazywane na sportowych antenach Polsatu. Przez wiele osób jest ona uznawana za najlepszą. Z każdej kolejki zostaną pokazane dwa spotkania. W lidze włoskiej kibice będą mogli zobaczyć  aż 7 Polaków: Wilfreda Leona (przeszedł […]

Najbliższe trzy sezony włoskiej siatkówki mężczyzn będą pokazywane na sportowych antenach Polsatu. Przez wiele osób jest ona uznawana za najlepszą. Z każdej kolejki zostaną pokazane dwa spotkania.

W lidze włoskiej kibice będą mogli zobaczyć  aż 7 Polaków: Wilfreda Leona (przeszedł z rosyjskiego Zenita Kazań do Sif Safety Conad Perugia), Bartosza Bednorza (Azimut Modena), Wojciecha Włodarczyka (BCC Castellana Grote), Karola Rawiaka i Michała Kędzierskiego (Globo Banca Popolare del Frusinate Sora), Damiana Domagałę (Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia) oraz legitymującego się polskim paszportem Jurija Gladyra (Emma Villas Siena). Oprócz polskich akcentów w lidze tej grają gwiazdy światowego formatu takiej jak: Zajcew, Juantorena, Bruno Rezende czy Simon.

Kolejkę rozpocznie starcie pomiędzy drużyną z Verony i Perugii. Obie ekipy udanie rozpoczęły sezon 2018/2019 odnosząc zwycięstwa. Gospodarze pokonali zespół z Mozny 3:1, goście natomiast ekipę Latiny. Jeśli brać pod uwagę statystyki to zdecydowanym faworytem jest drużyna Wilfreda Leona, która wygrała ostatnie pięć meczy. Podopieczni Lorezno Bernardiego  mają w tym sezonie ambitne plany. Chcą zdetronizować Zenit Kazań i wygrać Ligę Mistrzów. Gracze Nikoli Gribicią będą chcieli przełamać passę porażek i pokazać, że też mogą się liczyć w tym sezonie przynajmniej w walce o miejsce na podium. Jest to zdecydowanie hit tej serii spotkań.

W niedzielę widzowie zobaczą  kolejnego faworyta do mistrzostwa, a mianowicie drużynę z Modeny. Goście rozpoczęli sezon imponująco. Wygrali Superpuchar Włoch, zostawiając na pokonanym polu ekipy z Trentino, Perugii oraz Lube Civitanova. W spotkaniach tych bardzo dobrze zaprezentował się swoim kibicom polski przyjmujący – Bartosz Bednorz. Każdy wynik innych niż przekonujące zwycięstwo zespołu z Modeny  będzie sensacją.  Wojciech Włodarczyk i jego koledzy chcą pokonać zdobywców superpucharu będą musieli wspiąć na wyżyny swoich możliwości lub liczyć na lekkie rozluźnienie przeciwników.


SOBOTA – 20 PAŹDZIERNIKA 2018

20:30 Serie A1 – 2.kolejka: CALZEDONIA VERONA – SIR SAFETY CONAD PERUGIA na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 21 PAŹDZIERNIKA 2018

18:00 Serie A1 – 2.kolejka: BCC CASTELLANA GROTTE – AZIMUT LEO SHOES MODENA na żywo
Ipla

About Mateusz Bartkowiak