20. kolejka Eredivisie w Polsacie Sport Extra

W najbliższej kolejce teoretycznie najłatwiejsze zadanie czeka PSV.  Ajax i Feyenoord mają ciężkich rywali i znów może okazać się, że lider powiększy swoją przewagę. Piłkarze PSV zagrają na boisku Twente. W pierwszym meczu tych drużyn zawodnicy z Eindhoven 3-krotnie wychodzili […]

W najbliższej kolejce teoretycznie najłatwiejsze zadanie czeka PSV.  Ajax i Feyenoord mają ciężkich rywali i znów może okazać się, że lider powiększy swoją przewagę.

Piłkarze PSV zagrają na boisku Twente. W pierwszym meczu tych drużyn zawodnicy z Eindhoven 3-krotnie wychodzili na prowadzenie, a ich rywale 3-krotnie wyrównywali. Dopiero samobójczy gol z 91. minuty przesądził o zwycięstwie PSV. Lider tabeli znów przystępuje w roli faworyta do najbliższego spotkania. Ma za sobą serię 3 zwycięstw, a ich przewaga nad drugim Ajaxem to 5 punktów. Seria Twente to także 3 mecze, ale są to 3 remisy. Gospodarze zajmują 15. miejsce, czyli są tuż nad strefą spadkową.

W niedzielę Utrecht zagra u siebie z Ajaxem i dla gospodarzy będzie to szansa na sprawienie kolejnej niespodzianki. W listopadzie z zespołem z Amsterdamu już wygrali 2-1. Wtedy Ajax przeważał, ale dwukrotnie udało im się zaskończyć defensywę giganta. Rok 2018 zaczęli od dwóch remisów 1-1 z AZ Alkmaar i Feyenoordem. Ajax wygrał 5 ostatnich meczów, w tym 3-0 z PSV i 2-0 w ostatniej kolejce z Feyenoordem. Drugim niedzielnym spotkaniem będzie starcie Feyenoordu z ADO Den Haag. Mecz rozgrywany w Rotterdamie może być dla gospodarzy przełomowym. Pod koniec roku kalendarzowego nic nie zapowiadało takiej obniżki ich formy. Pokonali w derbach miasta Spartę 7-0, później wygrali 5-1 z Rodą, jednak były to mecze z najsłabszymi zespołami w lidze. W nowym roku okazało się, jaka różnica jest między czołówką, a dołem tabeli, bo w starciach z Ajaxem i Utrechtem zdobyli tylko punkt.

pasek2

SOBOTA – 27 STYCZNIA 2018

19:40 Eredivisie – 20. kolejka: TWENTE – PSV EINDHOVEN na żywo
Ipla
Komentarz: Piotr Przybysz

NIEDZIELA – 28 STYCZNIA 2018

12:25 Eredivisie – 20. kolejka: FC UTRECHT – AFC AJAX na żywo
Ipla

14:25 
Eredivisie – 20. kolejka: FEYENOORD – ADO DEN HAAG na żywo
Ipla
pasek2

About Piotr Szczeciński