26. kolejka PGNiG Superligi kobiet w TVP Sport

Przed nami weekend z 26. kolejką kobiecej PGNiG Superligi. W sobotę kamery TVP Sport będą gości w Trójmieście, gdzie Mistrzynie Polski zmierzą się z aktualnymi wiceliderkami rozgrywek. GTPR Gdynia gra w tym sezonie zdecydowanie słabiej niż przed rokiem. Gospodynie zajmują […]

Przed nami weekend z 26. kolejką kobiecej PGNiG Superligi. W sobotę kamery TVP Sport będą gości w Trójmieście, gdzie Mistrzynie Polski zmierzą się z aktualnymi wiceliderkami rozgrywek.

GTPR Gdynia gra w tym sezonie zdecydowanie słabiej niż przed rokiem. Gospodynie zajmują dopiero 5. miejsce z dużą stratą do czterech poprzedzających je drużyn i zaledwie dwoma punktami przewagi nad szóstą Pogonią Szczecin. W trzech poprzednich meczach grupy mistrzowskiej Gdynianki zdobyły tylko punkt za porażkę po karnych z Energą AZS Koszalin. Lepiej radzą sobie szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin. Jednak Miedziowym i tak pozostaje walka o Wicemistrzostwo Polski, ponieważ strata do prowadzącego MKS-u Lublin już teraz jest pokaźna i wynosi 11 punktów. Głównymi rywalkami Lubinianek w grze o srebrne medale będą najprawdopodobniej Energa AZS Koszalin oraz KRAM Start Elbląg. Strata punktów w Gdyni może sprawić, że rywalki odrobią część strat.

W dwóch pierwszych spotkaniach między tymi drużynami wygrywały gospodynie tych meczów. Najpierw Zagłębie wygrało u siebie 28:21, a w rewanżu GTPR zwyciężyło 21:20.

pasek2

SOBOTA – 14 KWIETNIA 2018

15:45 PGNiG Superliga – 26. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl


15:55 
PGNiG Superliga – 26. kolejka: GTPR GDYNIA – METRACO ZAGŁĘBIE LUBIN na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
pasek2

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)