3. runda Pucharu Anglii w Eleven

W święto Trzech Króli, 6 stycznia angielskie kluby rozpoczną rozgrywki 1/32 Pucharu Anglii. Stacje z grupy Eleven, mające wyłączne prawa do tych rozgrywek na terenie Polski, przeprowadzą 8 transmisji z tej rundy. Z racji na początkową fazę turnieju ciężko doszukiwać […]

W święto Trzech Króli, 6 stycznia angielskie kluby rozpoczną rozgrywki 1/32 Pucharu Anglii. Stacje z grupy Eleven, mające wyłączne prawa do tych rozgrywek na terenie Polski, przeprowadzą 8 transmisji z tej rundy. Z racji na początkową fazę turnieju ciężko doszukiwać się tutaj spektakularnych pojedynków, które zaparłyby dech w piersiach. Nie mniej jednak warto zwrócić uwagę na niektóre z par, które los skojarzył na tę fazę.  Warto też zaznaczyć, że faworyci wcale nie muszą mieć łatwego zadania a kluby z niższych lig, chcąc się pokazać, będą chciał napsuć krwi reprezentantom Premier League.

West Ham United – Manchester City to najciekawiej zapowiadająca się para tej fazy. Gospodarze będący średniakiem w Premier League, podejmą po raz kolejny w tym sezonie „Obywateli”. Gra jednak może znacząco różnić się od tej ligowej potyczki. Tutaj mamy jedno spotkanie, które zadecyduje o awansie. Remis, który spowodowałby mecz rewanżowy, raczej nie satysfakcjonowałby żadnej ze stron. Przy tak napiętym grafiku kluby chciałby odnieść zwycięstwo jak najmniejszym kosztem sił. Sztab szkoleniowy, który zbytnio odpuści, przegra.

Ciekawie powinno być w niedzielę w Londynie. Tottenham podejmie Aston Ville, klub, który w ubiegłym sezonie walczył jeszcze z najsilniejszymi zespołami w Anglii. W  Championship „Lwy” nie odgrywają jednak zbyt znaczącej roli. Zajmują dopiero 10. miejsce i tracą 15 punktów do prowadzącego Newcastle. Może mecz z Tottenhamem przypomni im stare dobre czasy i obudzi uśpioną bestię?

pasek2

PIĄTEK – 6 STYCZNIA 2017

20:50 FA Cup – 1/32 finału: WEST HAM UNITED – MANCHESTER CITY na żywo

SOBOTA – 7 STYCZNIA 2017

13:25 FA Cup – 1/32 finału: MANCHESTER UNITED – READING FC na żywo

Komentarz: Marcin Grzywacz – Tomasz Zieliński

15:55
FA Cup – 1/32 finału: SUTTON UNITED – AFC WIMBLEDON na żywo

Komentarz: Michał Mitrut – Piotr Czachowski

18:25
FA Cup – 1/32 finału: PRESTON NORTH END – ARSENAL FC na żywo

Komentarz: Marcin Grzywacz – Tomasz Zieliński

NIEDZIELA – 8 STYCZNIA 2017

14:25 FA Cup – 1/32 finału: LIVERPOOL FC- PLYMOUTH ARGYLE na żywo

Komentarz: Marcin Grzywacz – Tomasz Zieliński

15:55
FA Cup – 1/32 finału: CHELSEA FC – PETERBOROUGH FC na żywo
*(od 16:20 także w Eleven HD)

Komentarz: Michał Mitrut – Mateusz Majak

16:55
FA Cup – 1/32 finału: TOTTENHAM HOTSPUR – ASTON VILLA na żywo

Komentarz: Marcin Grzywacz – Tomasz Zieliński

PONIEDZIAŁEK – 9 STYCZNIA 2017

20:45 FA Cup – 1/32 finału: CAMBRIDGE UNITED – LEEDS UNITED na żywo

pasek2

About Michał Lewandowski