39. kolejka Championship w Eleven Sports

Na zapleczu angielskiej elity wciąż trwa walka o miejsca premiowane awansem do Premier League.  Kto zapewni sobie awans a kto zagra w barażach? Do odpowiedzi na te pytania przybliży nas najbliższa – 29. kolejka rozgrywek.  Na szczycie ligowej tabeli cały […]

Na zapleczu angielskiej elity wciąż trwa walka o miejsca premiowane awansem do Premier League.  Kto zapewni sobie awans a kto zagra w barażach? Do odpowiedzi na te pytania przybliży nas najbliższa – 29. kolejka rozgrywek. 

Na szczycie ligowej tabeli cały czas znajduje się drużyna Volves, której przewaga jednak topnienie w oczach.  Cardiff po kapitalnej kampanii wiosennej zmniejszyło straty do lidera tylko do 6 punktów. Dodatkowo Walijczycy rozegrali o jedno spotkanie mniej. Jak widać walka o „Majstra” trwa w najlepsze.

Dla fanów Championship będzie do prawdziwy Wielki Piątek, bowiem cała 39. kolejka rozegrana zostanie własnie w tym dniu. Eleven przygotowało dwie transmisje z piątkowych spotkań.

O 18;30 na antenie Eleven Sports 1 zobaczymy spotkanie dwóch drużyn, które w 2018 roku celują w awans. Middlesbrough na własnym stadionie podejmować będzie lidera z Wolverhampton. Gospodarze zajmują obecnie 6. lokatę a wygrana w tym spotkaniu z pewnością przybliży ich do upragnionych baraży. Wolves natomiast powoli zaczynają czuć na plecach oddech goniącego ich Cardiff.  Zapowiada się świetny mecz, na który z pewnością nie trzeba nikogo zapraszać!

Na zakończenie dnia ekipa Eleven zabierze nas na spotkanie Derby County przeciwko czerwonej latarni ligi. Sunderland po spadku z Premier League jest na dobrej drodze do drugiego z rzędu spadku tym razem z Championship. Barany z Derby znajdują się w zupełnie innej sytuacji, bowiem zajmują obecnie 5. lokatę i są jednym z kandydatów do awansu.  Początek spotkania o 20:45.

PIĄTEK – 30 MARCA 2018

18:25 Championship – 39. kolejka: MIDDLESBROUGH FC – WOLVERHAMPTON WANDERERS FC na żywo
Ipla
Komentarz: Marcin Grzywacz – Tomasz Zieliński

20:40 Championship – 39. kolejka: DERBY COUNTY FC – SUNDERLAND FC na żywo
Ipla
Komentarz: Michał Mitrut

About Roland Śledziewski