6. kolejka siatkarskiej Ligi Mistrzów w nc+ – ZAKSA i Skra przed misją niemożliwą?

Ile polskich drużyn zagra w ćwierćfinale siatkarskiej Ligi Mistrzów? Czy ZAKSA i/lub Skra dołączą do Trefla Gdańsk? W środę na antenach nc+ transmisje 6. kolejki fazy grupowej. Pewny awansu do ćwierćfinału jest Trefl Gdańsk, który po porażce na inaugurację, wygrał kolejne […]

Ile polskich drużyn zagra w ćwierćfinale siatkarskiej Ligi Mistrzów? Czy ZAKSA i/lub Skra dołączą do Trefla Gdańsk? W środę na antenach nc+ transmisje 6. kolejki fazy grupowej.

Pewny awansu do ćwierćfinału jest Trefl Gdańsk, który po porażce na inaugurację, wygrał kolejne cztery spotkania i zajmie na koniec rozgrywek grupowych 1. miejsce. W środę zagra w Belgii z walczącym wciąż o awans Greenyard Maaseik, które jednak szanse na to ma niewielkie. Nie tylko muszą pokonać siatkarzy z Trójmiasta, ale również liczyć na korzystne wyniki w innych grupach. W podobnej sytuacji jest Skra Bełchatów, która przegrywając rewanżowe starcie z Treflem, bardzo skomplikowała sobie walkę o awans. Wydaje się ona niemal niewykonalna, ale zawodnicy Roberto Piazzy na pewno nie złożą broni przed meczem. Mistrzowie Polski podejmą Berlin Recycling Volleys, czyli drugi oprócz Trefl zespół, z którymi Bełchatowianie w tym sezonie Ligi Mistrzów wygrali. Niemcy już w walce o ćwierćfinał się nie liczą, ale mogą okazać się „grabarzem” szans Skry. Czego potrzebuje ekipa z Bełchatowa do awansu?

Przede wszystkim wygranej, w najgorszym wypadku za 2 punkty. Ponadto dwie ekipy z grona: Halkbank Ankara, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Chaumont VB i Dinamo Moskwa muszą przegrać swoje pojedynki. Wykluczając z tego grona ZAKSĘ, którą chętnie byśmy oglądali w ćwierćfinale, a ich sytuacja jest znacznie klarowniejsza (o czym za chwilę), najłatwiejszego rywala mają Francuzi, którzy zmierzą się z ACH Volley Lublana. Wydaje się, że najtrudniejszego mają Turcy, którzy zagrają w Kazaniu z niepokonanym Zenitem. Wszystko zatem może rozstrzygnąć się dla Skry w starciu Tours VB z Dinamo Moskwa. Francuzi jednak wielkiej motywacji do walki na 100% mieć nie będą, ponieważ aktualny dorobek 5 punktów wyklucza ich z walki o awans.

Dużo jaśniejsza jest sytuacja ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która zmierzy się jednak z niezwykle silnym Cucine Lube Civitanova. Włosi nie doznali porażki w tegorocznej odsłonie Ligi Mistrzów i zdecydowanie wygrywają grupę B i to właśnie jest szansa dla Kędzierzynian. Naród z Półwyspu Apenińskiego raczej nie ma w zwyczaju podchodzenia do gry na 100%, gdy nie musi. Cucine w poprzednich pięciu pojedynkach udowodniło, że jest zdecydowanie najsilniejszym zespołem w stawce. ZAKSA zmaga się z plagą kontuzji, która w PlusLidze nie ma diametralnego odzwierciedlenia, choć w ostatnich tygodniach 2-krotnie przegrywali, tak w Lidze Mistrzów może to być kluczowe. Każda wygrana podopiecznych Andrei Gardiniego daje im awans. Co w przypadku porażki? Wówczas sytuacje staje się podobna jak w przypadku Skry – maksymalnie dwie drużyny z grona Halkbank, Skra, Chaumont i Dinamo mogą wygrać swoje mecze lub trzy, jeżeli Halkbank zagra 5 setów.

Reasumując – trzeba przygotować się na to, że nie będziemy mieli kompletu polskich drużyn w ćwierćfinale. Zarówno ZAKSA, jak i Skra mają przed sobą trudne zadanie. W obu przypadkach można znaleźć pozytywy (pewni 1. miejsca Włosi i niewalczący o awans Niemcy), jak i negatywy (najsilniejszy zespół w grupie i kontuzje ZAKSY oraz słaba forma Bełchatowian). Faworytem do awansu jest Chaumont VB, w niezłej sytuacji jest Dinamo Moskwa. Piekielnie trudnego rywala – najlepszą ekipą ostatnich lat w Europie – ma Halkbank Ankara. Wszystko wskazuje, że losy trzeciego biletu do ćwierćfinału dla drużyn z 2. miejsc rozstrzygną się między ZAKSĄ a Skrą.

ŚRODA – 27 LUTEGO 2019

16:55 Liga Mistrzów CEV – 6. kolejka, grupa A: ZENIT KAZAŃ – HALKBANK ANKARA na żywo

Komentarz: Grzegorz Kaczmarczyk – Oskar Kaczmarczyk

17:30 
Liga Mistrzów CEV – 6. kolejka, grupa D: WSTĘP DO MECZU na żywo
CANAL+ Sport HD
Studio: Bartek Ignacik (z Bełchatowa)
Reporter: Paulina Bojarska

17:55 
Liga Mistrzów CEV – 6. kolejka, grupa D: PGE SKRA BEŁCHATÓW – BERLIN RECYCLING VOLLEYS na żywo
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Maciej Świniarski – Piotr Makowski (z Bełchatowa)

17:55 
Liga Mistrzów CEV – 6. kolejka, grupa C: ACH VOLLEY LUBLANA – CHAUMONT VB 52 HM na żywo

Komentarz: Szymon Ratajczak – Daniel Pliński

20:25 
Liga Mistrzów CEV – 6. kolejka, grupa B: CUCINE LUBE – ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE na żywo
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Cezary Olbrycht – Witold Roman

20:25 
Liga Mistrzów CEV – 6. kolejka, grupa D: GREENYARD MAASEIK – TREFL GDAŃSK na żywo

Komentarz: Piotr Domagała – Maciej Dobrowolski

20:25 
Liga Mistrzów CEV – 6. kolejka, grupa E: SIR COLUSSI SICOMA PERUGIA – ARKAS IZMIR na żywo

Komentarz: Bartosz Gleń – Paweł Siezieniewski

22:30 
Magazyn LIGI MISTRZÓW CEV na żywo
CANAL+ Sport HD
Studio: Żelisław Żyżyński – Milena Sadurek, Daniel Pliński

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)