6. kolejka siatkarskiej Ligi Mistrzyń – Budowlani Łódź w Mińsku o awans

Trzy wolne miejsca pozostały w ćwierćfinale rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzyń kobiet. O jedno z nich powalczą we wtorek zawodniczki Grot Budowlani Łódź. Komentatorom nc+ mogą przydać się kalkulatory. Grot Budowlani Łódź o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń powalczą na Białorusi […]

Trzy wolne miejsca pozostały w ćwierćfinale rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzyń kobiet. O jedno z nich powalczą we wtorek zawodniczki Grot Budowlani Łódź. Komentatorom nc+ mogą przydać się kalkulatory.

Grot Budowlani Łódź o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń powalczą na Białorusi w starciu z Minczanką Mińsk. Zawodniczki Błażeja Krzyształowicza przed tygodniem mogły przybliżyć się do awansu, ale zdecydowanie silniejsze okazały się siatkarki Igor Gorgonzola Novara. Teraz wszystko pozostaje w rękach i nogach, ale też głowach Łodzianek, które udadzą się do Mińska. Minczanka wydaje się najsłabszym zespołem grupy, ale Białorusinki przed tygodniem dość nieoczekiwanie ograły RC Cannes, z którym problemy mieli Budowlani. Jednak wygrana w Mińsku to tylko jeden z warunków, który musi zaistnieć, aby Łodzianki awansowały do 1/4 finału.

Wszystko wskazuje na to, że jedną z drużyn, które awansuje dalej z 2. miejsc z bilansem 5-1 będzie Dinamo Moskwa, które dość nieoczekiwanie przed tygodniem pokonało Fenerbahce Stambuł, a w 6. kolejce zmierzy się na własnym terenie z Chemikiem Police. Polki, które pokonały w poprzedniej serii gier na wyjeździe CSM Bukareszt, mogą pomóc Łodziankom. Jeżeli wygrają za 3 punkty, a Budowlani wygrają w Mińsku 3:0 lub 3:1, znajdą się w tabeli drużyn z 2. pozycji przed Rosjankami. Jednak to wciąż tylko jeden rywal wyeliminowany w walce o ćwierćfinał.

Szanse zakończenia rozgrywek z bilansem 4-2 mają jeszcze trzy inne drużyny. Najtrudniejszego zadanie, aby zrealizować ten cel, ma Dinamo Kazań, które zagra w Stambule z niepokonanym Eczacibasi. Jeżeli Turczynki wygrają, odpadnie jeden z rywali Budowlanych. Łatwe zadanie ma Allianz MTV Stuttgart, który zmierzy się w Bułgarii z Maritza Płowdiw. Niemki będą zdecydowanymi faworytkami i jeżeli nie stracą punktów, zagwarantują sobie miejsce wśród trzech najlepszych drużyn z 2. miejsc bez względu na inne wyniki. Trzecim zespołem jest Imoco Volley Conegliano i znów z pomocą Łodziankom – podobnie jak Chemik – mogą przyjść siatkarki ŁKS-u Commercecon. Jednak zawodniczki Michała Maska w Lidze Mistrzyń spisują się przeciętnie. Po wygranej na inaugurację, w czterech kolejnych spotkaniach udało się wygrać tylko jednego seta. W pierwszym starciu między tymi zespołami zdecydowanie wygrały Włoszki 3:0, więc i teraz będą zdecydowanymi faworytkami.

Reasumując – Grot Budowlani Łódź awansują do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń, jeżeli wygrają za 3 punkty mecz w Mińsku oraz co najmniej jeden zespół ze stawki: Allianz MTV Stuttgart, Dynamo Kazań, Dinamo Moskwa przegra swój mecz. Wygrana 3:0 spowoduje, że dla układu sił drużyn z 2. miejsc w kontekście Budowlanych wpływu nie będzie miał wynik meczu Imoco – ŁKS. Przy stracie seta przez Grot, co najmniej seta musi też przegrać ekipa z Conegliano. Sprawa komplikuje się w sytuacji wygranej po tie-breaku. Wówczas Łodzianki mogą być pewne awansu bez liczenia ratio setowego, jeżeli minimum dwie drużyny (Stuttgart, Kazań, Moskwa, Conegliano) przegrają swoje spotkania. Analogicznie – sytuacja robi się jeszcze trudniejsza w przypadku porażki. Jeżeli Łodzianki zdobędą punkt, wówczas konieczne są porażki Allianz MTV Stuttgart (tylko 0:3) oraz Imoco Volley Conegliano. W takiej sytuacji te drużyny będą miały po 9 punktów i liczone będzie ratio małych punktów. Niestety, na chwilę obecną Budowlani mają najgorszy stosunek z zainteresowanych ekip. Porażka 0:3 lub 1:3 definitywnie eliminuje zawodniczki Błażeja Krzyształowicza z walki o ćwierćfinał.

WTOREK – 26 LUTEGO 2019

14:55 Liga Mistrzyń CEV – 6. kolejka, grupa B: ECZACIBASI VITRA STAMBUŁ – DINAMO KAZAŃ na żywo
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Cezary Olbrycht – Dorota Świeniewicz

16:55 
Liga Mistrzyń CEV – 6. kolejka, grupa E: DINAMO MOSKWA – CHEMIK POLICE na żywo

Komentarz: Robert Bała – Natalia Bamber-Laskowska

16:55 
Liga Mistrzyń CEV – 6. kolejka, grupa A: VAKIFBANK STAMBUŁ – BEZIERS VB na żywo

Komentarz: Edward Durda – Milena Sadurek

17:55 
Liga Mistrzyń CEV – 6. kolejka, grupa C: MINCHANKA MIŃSK – GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ na żywo
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Żelisław Żyżyński – Katarzyna Gajgał

18:55 
Liga Mistrzyń CEV – 6. kolejka, grupa D: SCC PALMBERG SCHWERIN – SAVINO DEL BENE SCANDICCI na żywo

Komentarz: Bartosz Gleń – Joanna Mirek

20:25 
Liga Mistrzyń CEV – 6. kolejka, grupa D: IMOCO VOLLEY CONEGLIANO – ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ na żywo
CANAL+ Sport HD
Komentarz: Piotr Domagała – Milena Sadurek

20:25 
Liga Mistrzyń CEV – 6. kolejka, grupa C: RC CANNES – IGOR GORGONZOLA NOVARA na żywo

Komentarz: Adam Westfal – Oskar Kaczmarczyk

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)