Anwil Włocławek – Banvit w koszykarskiej Ligi Mistrzów w Eleven Sports 1

Tym razem Anwil będzie gościć wicelidera swojej grupy – turecki Banvit. To już 13. kolejka i ostatni mecz przed własną publicznością w fazie grupowej. Dla podopiecznych Igora Milicicia to mecz o dużej wadze gatunkowej. Porażka może zamknąć drogę  do awansu […]

Tym razem Anwil będzie gościć wicelidera swojej grupy – turecki Banvit. To już 13. kolejka i ostatni mecz przed własną publicznością w fazie grupowej.

Dla podopiecznych Igora Milicicia to mecz o dużej wadze gatunkowej. Porażka może zamknąć drogę  do awansu do kolejnej rundy. Anwil w 12 kolejce uległ hiszpańskiej Murci. O porażce zdecydowała w dużym stopniu druga kwarta, którą polski zespół przegrał 27:9. Na nic się zdały wygrane dwie następne kwarty, ponieważ nie udało się odrobić strat. Była to już czwarta porażka z rzędu i ósma w dwunastu meczach. Przyczyn porażki można szukać w słabej skuteczności rzutów wolnych oraz zastój w drugiej kwarcie. Turcy to zdecydowanie inny zespół u siebie i na wyjeździe. Na swoim obiekcie wygrali sześć spotkań i raz ponieśli porażkę. W delegacji to trzy porażki i dwie wygrane. Mimo to zajmują drugą lokatę z niewielką przewagą na goniącą grupą. Spotkanie rozegrane 13 listopada 2019 roku zakończyło się wygraną Banvitu, ale tylko siedmioma punktami. Jak będzie tym razem?