Azoty Puławy – Gwardia Opole: półfinały Pucharu Polski w TVP Sport i TVP 3

Przed nami spotkania półfinałowe w Pucharze Polski szczypiornistów. Po odpadnięciu z rozgrywek Orlenu Wisły Płock, dojdzie do zmiany składu finału po raz pierwszy od ośmiu lat. Kto zagra w maju w Kaliszu? Azoty Puławy i Gwardia Opole rywalizowały w tym sezonie […]

Przed nami spotkania półfinałowe w Pucharze Polski szczypiornistów. Po odpadnięciu z rozgrywek Orlenu Wisły Płock, dojdzie do zmiany składu finału po raz pierwszy od ośmiu lat. Kto zagra w maju w Kaliszu?

Azoty PuławyGwardia Opole rywalizowały w tym sezonie w grupie pomarańczowej. W rozgrywkach ligowych zdecydowanie lepiej prezentowali się Puławianie, który zdobyli aż 84 punkty. Przy tym wyniku 56 „oczek” Opolan wydaje się dość skromnym dorobkiem. Jednak w bezpośrednich starciach nie widać było aż takiej różnicy. Obie drużyny pierwszy raz w tym sezonie spotkali się na początku grudnia w Opolu. Wówczas Azoty zwyciężyły 33:29. W rozegranym w lutym rewanżu w Puławach również triumfowali zawodnicy Daniela Waszkiewicza – 38:35. Azoty do półfinału Pucharu Polski awansowały po wygranych z Czuwaj Przemyśl, Pogonią Szczecin i MKS-em Kalisz. Trudniejszą drogę mieli zawodnicy Gwardii, którzy najpierw wyeliminowali Miedź Legnica, później Wybrzeże Gdańsk, a w ćwierćfinale Stal Mielec.

SOBOTA – 21 KWIETNIA 2018

18:55 Puchar Polski – 1/2 Finału: AZOTY PUŁAWY – GWARDIA OPOLE na żywo
sport.tvp.pl

SOBOTA – 21 KWIETNIA 2018

18:55 Puchar Polski – 1/2 Finału: GWARDIA OPOLE – AZOTY PUŁAWY na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)