Biathlon: Puchar Świata w Pokljuce na antenach Eurosportu 1 i Polsatu Sport

W świecie sportów zimowych przyszła pora na rozpoczęcie zmagań  kolejnej dyscypliny. Od niedzieli do rywalizacji w ramach Pucharu Świata przystępują biathloniści. Inauguracja w Pokljuce potrwa od drugiego do dziewiątego grudnia.  W męskim biathlonie od kilku lat możemy oglądać seryjne zwycięstwa […]

W świecie sportów zimowych przyszła pora na rozpoczęcie zmagań  kolejnej dyscypliny. Od niedzieli do rywalizacji w ramach Pucharu Świata przystępują biathloniści. Inauguracja w Pokljuce potrwa od drugiego do dziewiątego grudnia. 

W męskim biathlonie od kilku lat możemy oglądać seryjne zwycięstwa jednego zawodnika. Mowa oczywiście o Martinie Fourcade. Francuz zdominował rywalizację i zapewne w tym roku również będzie bardzo groźny. Mimo wielu sukcesów, wciąż będzie chciał gonić norweskiego mistrza, Ole Einara Bjoerndalena. Licznik jego zwycięstw już się zatrzymał, bowiem Norwega nie zobaczymy już na trasach Pucharu Świata. Legendarny biathlonista zakończył karierę sportową. W ślad za nim poszła jego partnerka, Daria Domraczewa. Oboje  pożegnają się z kibicami 29 grudnia podczas zawodów World Team Challenge, które rokrocznie odbywają się na stadionie Schalke 04 w Gelsenkirchen. Wystartują tam w parze w konkurencji supersprintu. Biathlon stracił zatem dwie bardzo rozpoznawalne postacie, które w znaczącym stopniu wpływały na atrakcyjność dyscypliny.

Zazwyczaj rywalizacja biathlonistów rozpoczynała się w Oestersund. W tym sezonie szwedzkie miasto będzie jednak organizatorem Mistrzostw Świata, które odbywać się będą od 7 do 17 marca 2019 roku. Rolę organizatora inauguracji przejęła słoweńska Pokljuka. W pierwszym dniu zawodów, w niedzielę odbędą się dwie konkurencje, supersprint i sztafeta mieszana.

W zeszłym sezonie Kryształowe Kule powędrowały do Martina Fourcade’a oraz Kaisy Makarainen. Początkowo Finka zapowiedziała, że w tym sezonie nie pojawi się już na biathlonowych arenach. Jednak później, podobnie jak Rosjanka Anastasiya Kuzmina, zrezygnowała z decyzji o zakończeniu kariery.

Podczas inauguracji Pucharu Świata zobaczymy reprezentantów Polski. Do Słowenii udało się 5 kobiet i 3 mężczyzn. Na trasie pojawią się: Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Kamila Żuk, Kinga Zbylut, Karolina Pitoń, Andrzej Nędza-Kubiniec, Grzegorz Guzik oraz Łukasz Szczurek.

Biathlonową rywalizację w sezonie 2018/2019 będziemy mogli śledzić na antenach Eurosportu i Polsatu Sport. W Eurosporcie zmagania komentować będą Krzysztof Wyrzykowski i Tomasz Jaroński. Ekspertem stacji będzie Tomasz Sikora, który obecnie trenuje młodzież.

NIEDZIELA – 2 GRUDNIA 2018

11:50 Puchar Świata, Pokljuka, Słowenia: SUPERSPRINT na żywo
IplaEurosport 1 HDIpla

14:20 
Puchar Świata, Pokljuka, Słowenia: SZTAFETA MIESZANA na żywo
IplaEurosport 1 HDIpla

ŚRODA – 5 GRUDNIA 2018

14:00 Puchar Świata, Pokljuka, Słowenia: BIEG INDYWIDUALNY MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDIpla

CZWARTEK – 6 GRUDNIA 2018

14:00 Puchar Świata, Pokljuka, Słowenia: BIEG INDYWIDUALNY KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDIpla

PIĄTEK – 7 GRUDNIA 2018

14:00 Puchar Świata, Pokljuka, Słowenia: SPRINT MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDPolsat Sport HDIpla

SOBOTA – 8 GRUDNIA 2018

14:00 Puchar Świata, Pokljuka, Słowenia: SPRINT KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDPolsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 2 GRUDNIA 2018

11:30 Puchar Świata, Pokljuka, Słowenia: BIEG NA DOCHODZENIE MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDPolsat Sport HDIpla

14:30 Puchar Świata, Pokljuka, Słowenia: BIEG NA DOCHODZENIE KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDPolsat Sport HDIpla

About Michał Winiarczyk