Biegi narciarskie: Puchar Świata w Lillehammer na antenach TVP Sport i Eurosportu 1

Biegaczki i biegacze narciarscy przystępują do rywalizacji w Lillehammer. Zmagania potrwają od piątku do niedzieli, a w ich planie znajdują się: sprinty stylem dowolnym, biegi dystansowe stylem dowolnym i biegi pościgowe techniką klasyczną.  Zawody w Ruce stały pod znakiem powrotu […]

Biegaczki i biegacze narciarscy przystępują do rywalizacji w Lillehammer. Zmagania potrwają od piątku do niedzieli, a w ich planie znajdują się: sprinty stylem dowolnym, biegi dystansowe stylem dowolnym i biegi pościgowe techniką klasyczną. 

Zawody w Ruce stały pod znakiem powrotu Therese Johaug. Norweżka wróciła i zdominowała niedzielny bieg na 10 kilometrów klasykiem. Szwedka Charlotte Kalla straciła do zwyciężczyni ponad 20 sekund. Johaug na w rozmowie z  norweskimi dziennikarzami zastanawiała się nad powrotem Justyny Kowalczyk do Pucharu Świata. Biegaczka stwierdziła, że ponowna rywalizacja z Polką mogłaby wyglądać bardzo ciekawie.

Sprinterską rywalizację wygrała Julia Biełorukowa. Rosjanka, która w eliminacjach zajęła czwarte miejsce, w finale pokonała dwie szwedki, Maje Dahlqvist i Ide Ingemarsdotter. Szanse na podium miała również trzecia reprezentantka Szwecji, Stina Nilson. Przed wbiegnięciem na ostatnią prostą zaliczyła jednak upadek, który pozbawił ją marzeń o wysokim miejscu.

W rywalizacji mężczyzn zarówno sobotnie sprinty, jak i niedzielny bieg na 15 kilometrów wygrał Aleksander Bolszunow. Jednak sobotnia wygrana była w dużym stopniu spowodowana nieuwagą Johannesa Klaebo, który pewnie zmierzał do mety na pierwszym miejscu. Podczas finiszu Norweg był pewny, że wygra, obrócił się w prawą stronę, nie widział żadnego zagrożenia i odpuścił ostatnie metry. Bolszunow biegł jednak z drugiej strony. Wykorzystał błąd Norwega i odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w sprincie.

PIĄTEK – 30 LISTOPADA 2018

11:55 Puchar Świata, Lillehammer, Norwegia: SPRINT STYLEM DOWOLNYM KOBIET I MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDTVP Sport HDIplasport.tvp.pl

SOBOTA – 1 GRUDNIA 2018

10:25 Puchar Świata, Lillehammer, Norwegia: 10 KM ST. DOWOLNYM KOBIET na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.plEurosport 1 HDIpla

12:00 
Puchar Świata, Lillehammer, Norwegia:15 KM ST. DOWOLNYM MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDIpla

NIEDZIELA – 2 GRUDNIA 2018

10:10 Puchar Świata, Lillehammer, Norwegia: 10 KM ST. KLASYCZNYM KOBIET na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.plEurosport 1 HDIpla

11:45 
Puchar Świata, Lillehammer, Norwegia: 15 KM ST. KLASYCZNYM KOBIET na żywo
Ipla

About Michał Winiarczyk