Ciekawa gala w Poznaniu, starcie mistrzów w Nowym Jorku. Ciekawy weekend z boksem zawodowym w Polsacie Sport

Kolejny weekend, kolejny raz organizatorzy sportów walki fundują nam mnóstwo interesujących potyczek i gal na naprawdę wysokim poziomie.  Fani boksu zawodowego muszą przygotować się na prawdziwy maraton, bowiem gal w Poznaniu i Nowym Jorku nie można odpuścić. W Arenie Poznań […]

Kolejny weekend, kolejny raz organizatorzy sportów walki fundują nam mnóstwo interesujących potyczek i gal na naprawdę wysokim poziomie. 

Fani boksu zawodowego muszą przygotować się na prawdziwy maraton, bowiem gal w Poznaniu i Nowym Jorku nie można odpuścić. W Arenie Poznań odbędzie się pojedynek pomiędzy solidnym niepokonanym Niemcem Noelem Gevorem a Krzysztofem Włodarczykiem. „Diablo” jest zdecydowanym faworytem tej potyczki i tak naprawdę tylko od niego zależy, jak łatwo upora się z Gevorem. Chodzi tu przede wszystkim o jego podejście psychiczne, które zawsze jest niewiadomą. Problemy osobiste Włodarczyka nie są żadną tajemnicą, jasnym jest też, że nie zawsze potrafi on odrzucić je na bok. Jeśli upora się z tą kwestią, nokaut na Gevorze będzie jedynie kwestią czasu. Niemiec, choć jest niepokonany i mocno w przeszłości promowany przez Sauerlanda, to po prostu przeciętny pięściarz bez większych atutów. Jest solidny w każdym aspekcie bokserskiego rzemiosła, ale to wszystko. Będący w formie „Diablo” takich rywali zjadał na śniadanie. Wysoka jest za to stawka pojedynku. Zwycięzca albo zmierzy się w pojedynku mistrzowskim o pas IBF z Muratem Gassijewem, albo weźmie udział w imprezie Super Series, gdzie do zgarnięcia będą bardzo duże pieniądze.

Arcyciekawie zapowiada się też undercard gali. Na pierwszy plan wysuwa się walka jednego z największych talentów w polskim boksie Patryka Szymańskiego z doświadczonym Rafałem Jackiewiczem. Wydaje się, że „Wojownik” nie powinien mieć większych szans na zwycięstwo, ale wszystko zależy od tego, jakiego Szymańskiego zobaczymy w ringu. Jeśli pokaże się z tak katastrofalnej strony jak z Argentyńczykiem Villalobosem może przegrać, ale jeśli zawalczy na tak wysokim poziomie jak z Wilky Campfortem, to Jackiewicz nie będzie miał czego szukać. Fanów boksu powinna zainteresować też walka niepokonanego Przemysława Runowskiego z mocno bijącym Szwajcarem Alainem Chervetem. Polak jest dużym faworytem, ale nie wiadomo, jak poradzi sobie z agresywnym stylem i mocnym ciosem przeciwnika. Runowski jest dobrze wyszkolony technicznie, ale jego siła fizyczna oraz siła ciosu to bardzo poważne mankamenty. W Poznaniu na ringu zadebiutuje także „ciężki” Paweł Wierzbicki, przez wielu uważany za największy talent w tej kategorii wagowej w Polsce od wielu lat. Jego przeciwnikiem będzie anonimowy Ukrainiec Oleksandr Pawliuk. Emocje powinna przynieść też konfrontacja uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Oleksandra Streckiego z Andreiem Abramienką. Swoje kolejne boje na zawodowych ringach stoczą także Kamil Gardzielik i Przemysław Zyśk.

Dużo wyższy poziom, ale też wiele emocji powinna przynieść gala w Nowym Jorku. Tam w walce wieczoru wystąpi jeden z najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe, kompletny Terrence Crawford. Tym razem zmierzy się w ringu ze świetnym, ale niedocenianym reprezentantem Dominikany Felixem Diazem. Diaz to złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, który na ringach zawodowych stoczył do tej pory 20 walk. Przegrał jedną walkę, z Lamontem Petersonem, ale trzeba przyznać, że sędziowie nie zachowali się uczciwie, bowiem Dominikańczyk powinien odnieść zwycięstwo. O jego klasie świadczy ujarzmienie Sammy’ego Vazqueza, jednego z największych amerykańskich talentów, którego pokonał jednogłośnie na punkty. Diaz ma umiejętności ma absolutnie wysokim poziomie, ale tym razem może być w ringu bezradny. Crawford to w ringu arcymistrz, człowiek potrafiący walczyć z każdej pozycji, umiejący radzić sobie z każdym przeciwnikiem, bez względu na prezentowany przez niego styl. Felixa stać na danie mu najcięższej walki w karierze, ale jego wygrana byłaby dużą niespodzianką.

Na undercardzie gali zobaczymy ciekawie zapowiadające się starcie dwóch weteranów ringów zawodowych Raymundo Beltrana i Jonathana Macielo oraz występy m.in. Konstantina Ponomariewa czy Shakura Stevensona.

Fanów MMA zainteresuje gala PLMMA 73. W walce wieczoru złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w podnoszeniu ciężarów Szymon Kołecki zmierzy się z mało znanym Wojciechem Balejko. Wydaje się, że wybitny polski sportowiec powinien odnieść pewne zwycięstwo.

PIĄTEK – 19 MAJA 2017

20:30 M-1 Challenge 77: VIKTOR NEMKOV – RONNY MARKES na żywo
Ipla

SOBOTA – 20 MAJA 2017

19:00 Gala boksu zawodowego, Poznań, Polska: KRZYSZTOF WŁODARCZYK – NOEL GEVOR  na żywo
*(od 22:30 także w Polsat Sport HD)
Polsat Sport HDIpla

20:00
PLMMA 73: SZYMON KOŁECKI – WOJCIECH BALEJKO na żywo

NIEDZIELA – 21 MAJA 2017

03:00 Gala boksu zawodowego, Nowy Jork, Stany Zjednoczone: TERRENCE CRAWFORD – FELIX DIAZ na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Jakub Zegarowski