Liga Mistrzów: City nadal bez zwycięstwa, ważny punkt Romy.

2. kolejkę piłkarskiej Ligi Mistrzów czas zacząć. Za nami pierwszy komplet, drugiej serii gier, a wśród nich spotkanie, które decydowało o końcowej kolejności grupy E. Na City of Manchester Stadium przybyła drużyna AS Romy, gdzie w podstawowym składzie wybiegł Łukasz […]

2. kolejkę piłkarskiej Ligi Mistrzów czas zacząć. Za nami pierwszy komplet, drugiej serii gier, a wśród nich spotkanie, które decydowało o końcowej kolejności grupy E. Na City of Manchester Stadium przybyła drużyna AS Romy, gdzie w podstawowym składzie wybiegł Łukasz Skorupski.

Pojedynek zaczął się fantastycznie dla The Citizens. W polu karnym faulowany przez Maicona był Kun Aguero i niderlandzki arbiter wskazał na punkt oddalony od bramki Skorupskiego o 10,98m. Do futbolówki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pokonał Polaka. Od tamtego momentu gospodarze poczuli się zbyt pewnie siebie, lekceważąc poczynania gości, którzy z minuty na minutę byli coraz groźniejsi. W 23′ minucie zostali oni skarceni przez żywą legendę Romy, Francesco Tottiego, który wykorzystał fantastyczne podanie Nainggolana oraz błąd Harta. Tym samym Totti stał się najstarszym strzelcem bramki w Lidze Mistrzów (38 lat i 3 dni).

Druga połowa to piłkarskie szachy. Jedni jak i drudzy grali zachowawczo, faulując często w środkowych strefach boiskach, po to aby rozbijać ataki przeciwników jeszcze przed stworzeniem konkretnego niebezpieczeństwa. Skorupski w tym meczu nie miał zbyt wiele pracy, także można jego występ ocenić na poprawny. Nie popełnił żadnych rażących błędów, przy rzucie karnym nie miał absolutnie szans, a i z dwa razy wykazał się przytomnością umysłu, popisując się trafnymi wyborami ze swojej strony. W 85′ minucie mogło być 2:1 dla gospodarzy jednak nieznacznie pomylił się Lampard.

City ciągle bez zwycięstwa zajmuje 3. miejsce w grupie, przed nimi zespół Romy. Liderem grupy E zostaje Bayern Monachium, a ostatnie miejsce okupuje CSKA Moskwa.

Manchester City 1:1 (1:1) AS Roma

3′ – Kun Aguero 1:0
23′ – Francesco Totti 1:1

Żółte kartki: Zabaleta – Maicon, Nainggolan

Manchester City: Hart – Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy – Navas (46′ Milner), Toure, Fernandinho, Silva – Aguero (84′ Jovetic), Dzeko (57′ Lampard)

AS Roma: Skorupski – Maicon (89′ Torosidis), Manolas, Y-Mbiwa, Cole – Pjanic, Keita, Nainggolan – Florenzi (83′ Holebas), Totti (72′ Iturbe), Gervinho

Sędzia: Bjorn Kuipers (Holandia)