Ćwierćfinał Pucharu Ligi Francuskiej w Eleven

W dniach 13 – 14 grudnia rozegramy 1/8 finału pucharu ligi francuskiej. Wszystkie kluby naszych reprezentantów nadal liczą się w tych rozgrywkach. Eleven zaprasza na wybrane 4 mecze z udziałem najlepszych klubów Ligue1. Z tych spotkań najłatwiejsze zadanie wydają się […]

W dniach 13 – 14 grudnia rozegramy 1/8 finału pucharu ligi francuskiej. Wszystkie kluby naszych reprezentantów nadal liczą się w tych rozgrywkach. Eleven zaprasza na wybrane 4 mecze z udziałem najlepszych klubów Ligue1.

Z tych spotkań najłatwiejsze zadanie wydają się mieć piłkarze Olympique Marsylia. Zespół Rudi Garcia wyjeżdża na stadion Stade Auguste Bonal, gdzie tamtejszy zespół gra w drugiej lidze francuskich zespołów. Oba kluby nie dominują w swoich rozgrywkach, mimo tego to goście są zdecydowanym faworytem. Jakikolwiek inny wynik niż pewne zwycięstwo przyjezdnych, będzie rozpatrywany w kategorii sensacji.

Bratobójczy pojedynek Kamila Glika i Kamila Grosickiego w 1/8 finału może najbardziej interesować polskiego widza. Oba kluby znajdują się w ścisłej czołówce Ligue1 stąd ciężko wytypować faworyta meczu. Gdyby sugerować się wynikiem z 5. kolejki, gdzie miejscowi nie pozostawili złudzeń, wygrywając 3:0, wskazywalibyśmy jednoznacznie na AS Monaco. Puchar jednak to inna bajka a i czasu od tamtego spotkania tez nieco ubyło.

Lider z Ligue1 po odpadnięciu z Ligi Europy nadal pozostaje w grze na dwóch frontach. Jaki cel postawili sobie piłkarze „Les Aiglons”? Liczy się zapewne liga, ale dopóki piłka jest przy nodze należy wycisnąć z akcji najwięcej jak to możliwe. Czy zatem pokonają Girondins Bordeaux, dla których puchar może być ostatnią szansą na kwalifikacje do europejskich pucharów?

W meczu Paris Saint-Germain – Lille OSC nie ma innego faworyta niż obecnie panujący mistrz Francji. Zespół Grzegorza Krychowiaka po sporadycznych wpadkach próbuje odzyskać fotel lidera w lidze ale także wznieść w geście zwycięstwa puchar Francji. Czy przeciwnik sprawi przykrą dla nich niespodziankę?

pasek2

WTOREK – 13 GRUDNIA 2016

20:55 Coupe de la Ligue – 1/8 Finału: FC SOCHAUX – OLYMPIQUE MARSYLIA na żywo
Eleven

ŚRODA – 14 GRUDNIA 2016

18:40 Coupe de la Ligue – 1/8 Finału: GIRONDINS BORDEAUX – OGC NICE na żywo
Eleven Sports

20:55
 
Coupe de la Ligue – 1/8 Finału: AS MONACO – STADE RENNAIS na żywo
Eleven

21:00 
Coupe de la Ligue – 1/8 Finału: PARIS SAINT GERMAIN – LILLE OSC na żywo
Eleven Sports

pasek2

About Michał Lewandowski