Decydujące starcie o udział w ME w futsalu w TVP Sport

Drugie w ciągu pięciu dni starcie podopiecznych Błażeja Korczyńskiego z Czechami. 9 kwietnia ekipy rywalizowały w Pradze, teraz zagrają w Opolu. Od wyniku dwumeczu zależy, kto wywalczy awans do ME. W piątek reprezentacja Polski w futsalu zremisowała w Pradze z […]

W piątek reprezentacja Polski w futsalu zremisowała w Pradze z Czechami 3:3 (2:2) w meczu eliminacji mistrzostw Europy. W pierwszej połowie to Polacy rozpoczęli lepiej. Po kilku minutach na 1:0 trafił Tomasz Kriezel. Chwilę potem gola strzelił także Sebastian Grubalski i wydawało się, że biało-czerwoni postawili pierwszy krok ku zwycięstwu w Pradze. Gospodarze odpowiedzieli jednak jeszcze przed przerwą i to dwukrotnie. Najpierw w 10. minucie z bliska piłkę do bramki wbił Michal Seidler. Potem tuż przed przerwą gola strzelił Tomas Vnuk. Oba zespoły schodziły do szatni przy remisie 2:2, a sprawa ewentualnego zwycięstwa wciąż pozostawała otwarta. Polacy po przerwie także zaczęli lepiej, czego przejawem był gol Mikołaja Zastawnika na 3:2. Prowadzenia nie udało się jednak utrzymać długo, bo kilka minut później bramkę wyrównującą zdobył Lukas Resetar. Do końca meczu oba zespoły walczyły o zwycięskie trafienie, ale to nie przyszło.