Drugi mecz 1/2 finału Serie A1 w SportKlubie

W weekend dojdzie do drugich spotkań półfinałowych siatkarskiej Serie A1. W walce o medale pozostały cztery zespoły. W sobotę SportKlub pokaże mecz pomiędzy ekipami z Perugii i Trento. Siatkarze Sir Safety Perugia w pierwszym meczu fazy 1/2 finału ulegli na […]

W weekend dojdzie do drugich spotkań półfinałowych siatkarskiej Serie A1. W walce o medale pozostały cztery zespoły. W sobotę SportKlub pokaże mecz pomiędzy ekipami z Perugii i Trento.

Siatkarze Sir Safety Perugia w pierwszym meczu fazy 1/2 finału ulegli na wyjeździe Diatec Trentino 1:3. W rywalizacji do trzech zwycięstw to ekipa z Trento objęła prowadzenie 1:0. Sobotnie starcie będzie czwartym w tym sezonie między tymi drużynami. W poprzednich trzech wygrywali gospodarze poszczególnych gier. Oba kluby reprezentowały bardzo podobny poziom w fazie zasadniczej, zdobywając w 26. meczach po 62 punkty. Tym samym możemy liczyć na wyrównane pojedynki półfinałowe. Pierwsza odsłona rzeczywiście taka była. Otwierająca partia padła łupem Perugii dość przekonująco, do 16. Jednak był to jedyny wygrany set przez gości. Kolejne trzy były na bliskim kontakcie punktowym i padły łupem gospodarzy. Diatec lepiej rozpoczęło zmaganie na tym etapie ligi, ale aby uzyskać przewagę, która pozwolić szybko rozstrzygnąć tę rywalizację na swoją korzyść, trzeba wygrać w Perugii. Z kolei Sir Safety stoi pod ścianą. Porażka przed własną publicznością postawi ich w bardzo trudnej sytuacji przed trzecim meczu, który odbędzie się w Trento. Tym bardziej, że Trentino w tym sezonie we własnej hali jeszcze nie przegrało.

SOBOTA – 25 MARCA 2017

18:00 Serie A1 – 1/2 Finału: SIR SAFETY PERUGIA – DIATEC TRENTINO na żywo
Sportklub
Komentarz: Robert Małolepszy – Witold Roman

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)