Dziewiąta kolejka PGE Ekstraligi w nSport+

Przed nami druga kolejka rewanżowej rundy najlepszej żużlowej ligi świata. W ten weekend wyjątkowo rozegrane zostaną trzy mecze i równie wyjątkowo wszystkie będą transmitowane na żywo. W piątek na tor w Gorzowie wyjadą drużyny Cash Broker Stali Gorzów i MRGARDEN […]

Przed nami druga kolejka rewanżowej rundy najlepszej żużlowej ligi świata. W ten weekend wyjątkowo rozegrane zostaną trzy mecze i równie wyjątkowo wszystkie będą transmitowane na żywo.

W piątek na tor w Gorzowie wyjadą drużyny Cash Broker Stali Gorzów i MRGARDEN GKM-u Grudziądz. Będzie to raczej jednostronny pojedynek – lidera tabeli z ekipą z ostatniego miejsca. Grudziądzanie, których plan na ten sezon nie przewidywał dramatu Tomasza Golloba, stali się kandydatami do spadku, wygrywając tylko jedno spotkanie w sezonie. Na przeciwnym biegunie znajdują się broniący tytułu gorzowianie – z sześciu rozegranych do tej pory spotkań tylko jednego nie wygrali (remis w derbach województwa lubuskiego) i zdecydowanie przewodzą stawce klubów ekstraligowych.

Pierwszym niedzielnym meczem będzie pojedynek Fogo Unii Leszno z Włókniarzem Vitroszlif CrossFit Częstochowa. Drużyny te znajdują się w środku tabeli, podobnie jak Byk i Lew znajdują się w środku zodiakalnego kalendarza. Atut własnego toru przemawia za podopiecznymi Piotra Barona, którzy wciąż muszą się zmagać z absencją Nickiego Pedersena. W zespole z Częstochowy z kolei zabraknie innego zawodnika ze Skandynawii, Andreasa Jonssona. Zastępujący go Karol Baran poprzedni mecz zakończył z zerowym dorobkiem punktowym, wobec czego sytuacja Lwów przedstawia się niezbyt wesoło.

Na koniec weekendu przewidziany jest mecz Get Well Toruń-Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra. Wobec fatalnej postawy torunian w tym sezonie przed ekipą z polskiej stolicy wina szansa na zdobycie punktu bonusowego (pierwszy mecz zakończył się wygraną Falubazu 54:36). Tym bardziej, że najsłabszy punkt seniorskiej formacji zielonogórzan Andriej Karpow nie pojawił się w awizowanym składzie – zastąpi go po raz drugi w tym sezonie Jacob Thorssell. W drużynie Aniołów natomiast miejsce Grzegorza Walaska ponownie zajmie Paweł Przedpełski.

Wszystkie trzy mecze transmitowane będą na antenie nSport+. Czwarty mecz tej kolejki, pojedynek Betard Sparty Wrocław z ROW-em Rybnik, zaplanowany jest na 9 lipca.

PIĄTEK – 16 CZERWCA 2017

19:45 PGE Ekstraliga – 9. kolejka: CASH BROKER STAL GORZÓW – MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ na żywo
 Canal+ Sport Online


NIEDZIELA – 18 CZERWCA 2017

16:00 PGE Ekstraliga: STUDIO na żywo


16:30
PGE Ekstraliga – 9. kolejka: FOGO UNIA LESZNO – WŁÓKNIARZ VITROSZLIFT CROSSFIT CZĘSTOCHOWA na żywo
 Canal+ Sport Online


18:30
PGE Ekstraliga: STUDIO na żywo


19:00 
PGE Ekstraliga – 9. kolejka: GET WELL TORUŃ – EKANTOR.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA na żywo
 Canal+ Sport Online


20:45 
Magazyn PGE EKSTRALIGA na żywo

About Wojciech Nowakowski

współzałożyciel i redaktor portalu igrzyska24.pl, dziennikarz portalu TakSięGra, hungarysta, poliglota