Eliminacje ME 2016: Alaba i spółka wygrywają z Mołdawią.

Reprezentacja Austrii nie bez problemów pokonała w czwartkowy wieczór reprezentację Mołdawii 2:1. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Kollera zajmują trzecie miejsce w grupie, z taka samą liczba punktów co zajmująca pozycje lidera Rosja. UEFA.com W podstawowym składzie Austriaków od pierwszych […]

UEFA.com

W podstawowym składzie Austriaków od pierwszych minut wystąpiło kilku znanych  zawodników z klubów Bundesligi, takich jak Arnautović, Junuzović czy Fuchs. Nie zabrakło również głównego motoru napędowego drużyny, czyli Davida Alaby z Bayernu Monachium.

Już w 12. minucie Marc Janko, przy próbie wyskoku do dośrodkowania został powalony na ziemię przez obrońcę w polu karnym, co oczywiście poskutkowało rzutem karnym dla przyjezdnych. Do „jedenastki” podszedł niezawodny Alaba i precyzyjnym strzałem obok słupka pokonał bramkarza gospodarzy. Chwilę później mocnym, acz mało precyzyjnym strzałem z dystansu popisał się Arnautović, jednak Cebanu był na posterunku. W 27. minucie mieliśmy kolejny rzut karny, lecz tym razem podyktowany dla reprezentacji Mołdawii. Sędzia uznał, że Proedl nieprzepisowo zatrzymywał Mołdawianina w polu karnym i wskazał na jedenasty metr od bramki. Karnego na bramkę pewnym strzałem zamienił Dedov, przez co na tablicy do przerwy widniał wynik 1:1.

Austriacy nie zamierzali jednak rezygnować z walki o pełną pulę punktową. Zdecydowanie częściej od swoich przeciwników tworzyli groźne akcje i często gościli pod bramką Cebanu. Szczególne zagrożenie niosły ze sobą stałe fragmenty gry. To właśnie po rzucie rożnym wykonywanym przez Fuchsa do piki dopadł Janko, który w pełni wykorzystał swoje 196cm wzrostu i strzelił bramkę głową. Ten sam zawodnik nie wytrzymał niestety ciśnienie meczu, kiedy to w 82. minucie faulował bramkarza gospodarzy, przez co Austria musiała kończyć mecz w dziesięciu. W doliczonym czasie spotkania po rzucie rożnym pika spadła pod nogi Sidorenco, jednak napastnik Mołdawii nie wykorzystał szansy i mecz zakończył się zwycięstwem reprezentacji Austrii.

Mołdawia – Austria 1:2 (1:1)
0:1 Alaba 12′ (k.)
1:1 Dedov 27′ (k.)
1:2 Janko 51′

Mołdawia: Cebanu – Jardan, Armas, Erhan (87. Patras), Golovatenko – Cojocari (65. Antonjuk), Epureanu, Gatcan – Ionita – Picusceac (46. Sidorenco), Dedov

Austria: Almer – Klein, Proedl, Dragović, Fuchs – Baumgartlinger, Alaba – Sabitzer (46. Harnik), Junuzović (86. Ilsanker), Arnautović (79. Leitgeb) – Janko

Kartki: Jardan, Dedov, Proedl, Baumgartlinger, Dragović – żółta,