FA CUP, czyli to co Anglicy lubią najbardziej w TSG FM

Będą niespodzianki, czy może do finałów awansują murowani faworyci? Arsenal, Liverpool, Aston Villa i kopciuszek – przedstawiciel Championship – Reading, staną do boju o finał na Wembley! Reading FC – Arsenal FC Ostanie mecze podopiecznych Arsena Wengera to pod względem […]

Będą niespodzianki, czy może do finałów awansują murowani faworyci? Arsenal, Liverpool, Aston Villa i kopciuszek – przedstawiciel Championship – Reading, staną do boju o finał na Wembley!

Reading FC – Arsenal FC
Ostanie mecze podopiecznych Arsena Wengera to pod względem punktowym majstersztyki. Doskonała forma Kanonierów wywindowała ich na 2 miejsce w tabeli Premier League i kto wie, może w tli się jeszcze nadzieja na podwójną koronę dla Londyńczyków. Rywalem w półfinale FA CUP będzie średniak z Championship, drużyna Reading, która w obecnych rozgrywkach ligowych nie zachwyca. Jednak ich obecność w półfinale krajowego pucharu to na pewno nie przypadek, a poziom zaangażowania i mobilizacji powinien być naprawdę wysoki. Z pewnością Arsenal nie może się czuć zbyt pewni, a na boisku od pierwszej minuty rozgorzeje zażarta walka o każdy centymetr boiska.

Aston Villa FC – Liverpool FC
Ostatnia szansa na uratowanie sezonu – tak traktuje rozgrywki pucharowe wiele drużyn, którym nie udało się osiągnąć sukcesu w ligowych rozgrywkach. Aston Villa w półfinale zmierzy się z Liverpoolem, i będzie to pierwsza w tych rozgrywkach poważniejsza przygoda piłkarzy z Birmingham. Czy gospodarzy stać na powtórzenie wyczynu z 13 września 2014 roku, kiedy to w ramach 4. kolejki Premier League pokonali piłkarzy z Anfield w stosunku 1:0 na ich własnym terenie? Jeżeli goście nie zlekceważą rywala i utrzymają wysoki ligowy poziom, to fani powinni być spokojni o wynik. Powinni, bo piłka ma to do siebie, że jest chimeryczna i nie zawsze sprzyja lepszym.


SOBOTA – 18 KWIETNIA 2015

18:15 FA Cup – 1/2 finału: READING FC – ARSENAL FC na-żywo
TSG FM+
Komentarz: Jakub Kaczmarek – Filip Błajet

NIEDZIELA – 19 KWIETNIA 2015

15:55 FA Cup – 1/2 finału: ASTON VILLA FC – LIVERPOOL FC na-żywo
TSG FM+
Komentarz: Michal Skrzypski

Przygotowali: Jakub Korona, Michał Lewandowski

About REDAKCJA