Finał alpejskiego Pucharu Świata w Åre na antenie Eurosportu 1

Od środy do niedzieli trwać będzie finał alpejskiego Pucharu Świata. Znamy już sporo rozstrzygnięć. Osiem z dwunastu kryształowych kuli, zna już swoich właścicieli.  W rywalizacji mężczyzn najważniejsze trofeum za sezon 2017/2018 zdobył Austriak Marcel Hirscher. Wywalczył on również małe Kryształowe […]

Od środy do niedzieli trwać będzie finał alpejskiego Pucharu Świata. Znamy już sporo rozstrzygnięć. Osiem z dwunastu kryształowych kuli, zna już swoich właścicieli.

W rywalizacji mężczyzn najważniejsze trofeum za sezon 2017/2018 zdobył Austriak Marcel Hirscher. Wywalczył on również małe Kryształowe Kule za triumfy w slalomie i slalomie gigancie. Najlepsza w zmaganiach kobiet po raz drugi okazała się Amerykanka Mikaela Schiffrin, która triumfowała również w klasyfikacji slalomu. W supergigancie mężczyzn największe umiejętności pokazywał Kjetil Jansrud i on również ma już zapewnioną wygraną. Już wcześniej poznaliśmy zwycięzców kombinacji alpejskiej. Wśród pań jest to Wendy Holdener, a w rywalizacji panów Peter Fill.

W Szwecji  poznamy zwycięzców w klasyfikacji giganta, supergiganta oraz zjazdu kobiet. U panów jedyną niewiadomą jest kwestia wygranej w klasyfikacji zjazdu. Rywalizacja w środę zacznie się od zjazdu mężczyzn i kobiet. W czwartek odbędzie się rywalizacja w supergigancie. W piątek będziemy świadkami zmagań drużynowych. Sobota to czas na slalom gigant mężczyzn i slalom kobiet. W ostatnim dniu zmagań na pożegnanie sezonu zobaczymy slalom gigant kobiet i slalom mężczyzn.

Kłopoty przy rozgrywaniu zawodów może sprawić pogoda. Ze względu na złe warunki atmosferycznE odwołane zostały poniedziałkowe treningi. W przypadku niemożliwości przeprowadzenia konkurencji w zaplanowanym terminie, zostanie ona definitywnie odwołana. W zawodach kończących sezon prawo startu ma najlepsza „25” każdej konkurencji, mistrzowie świata juniorów i mistrzowie olimpijscy. Na starcie nie zobaczymy reprezentantów Polski.