Finałowy maraton MKS-u Perła Lublin. Weekend z piłką ręczną w TVP Sport!

Przed nami bardzo ciekawe wydarzenia w krajowej piłce ręcznej. W sobotę i niedzielę odbędą się finały Pucharu Polski kobiet i mężczyzn.  W niedzielę przed szansą potwierdzenia dominacji na krajowym podwórku stanie PGE VIVE Kielce. Podopieczni Tałanta Dujszejbajewa zmierzą się w […]

Przed nami bardzo ciekawe wydarzenia w krajowej piłce ręcznej. W sobotę i niedzielę odbędą się finały Pucharu Polski kobiet i mężczyzn. 

W niedzielę przed szansą potwierdzenia dominacji na krajowym podwórku stanie PGE VIVE Kielce. Podopieczni Tałanta Dujszejbajewa zmierzą się w wielkim finale z KS Azoty Puławy. Ciężko sobie wyobrazić, żeby Kielczanie mogli przegrać to spotkanie, ale Azoty na pewno postarają się dać dobre spotkanie. To będzie jedno z trzech spotkań tych ekip w najbliższym czasie. Już od środy będą one rywalizować w półfinale PGNiG Superligi.

Prawdziwy maraton czeka piłkarki MKS-u Perła Lublin. W sobotę powalczą one w Kaliszu o zdobycie Pucharu Polski, a w spróbują zdobyć Challenge Cup. Najpierw zmierzą się z Pogonią Szczecin, której sama obecność w finale jest sporym zaskoczeniem. Pod względem umiejętności sportowych zdecydowanie odstają, ale jeśli Lublinianki choć przez chwilę pomyślą o niedzielnym finale, mogą spróbować uzyskać korzystny wynik.

Niedzielne spotkanie zapowiada się ekscytująco. MKS Perła Lublin przywiozła z Gran Canarii remis 22:22 i jeśli zdoła zwyciężyć, na pewno zgarnie Challenge Cup. Oczywiście, są to najmniej ważne europejskie rozgrywki, ale wygranie ich i tak byłoby fajną i prestiżową sprawą dla polskiego klubu.

pasek2

SOBOTA – 12 MAJA 2018

14:35 Puchar Polski – Finał: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Studio: Piotr Dębowski (z Kalisza)
Reporter: 
Sylwia Michałowska

14:50 
Puchar Polski – Finał: POGOŃ SZCZECIN – MKS PERŁA LUBLIN na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Tomasz Jasina – Wojciech Nowiński (z Kalisza)

NIEDZIELA – 13 MAJA 2018

17:50 Puchar Polski – Finał: PGE VIVE KIELCE – KS AZOTY PUŁAWY na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Piotr Dębowski – Wojciech Nowiński (z Kalisza)
20:10 Challenge Cup EHF – Finał: MKS PERŁA LUBLIN – ROCASA GRAN CANARIA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Tomasz Jasina (z Lubina)

pasek2

About Jakub Zegarowski