Gibson sprawdzi Blassingame’a: 14. kolejka TBL w Polsacie i TakSięGra FM

Przed nami 14. – przedostatnia kolejka sezonu zasadniczego Tauron Basket Ligi. W ten weekend fani koszykówki będą świadkami transmisji z trzech spotkań. Dwie usłyszymy na żywo wyłącznie w TakSięGra FM, jedną będziemy mogli obejrzeć na sportowych antenach Polsatu. ROSA RADOM – […]

ROSA RADOM – ENERGA CZARNI SŁUPSK
Radomianie rywalizowali w minionej kolejce w Zielonej Górze. Stelmet od samego początku narzucił swój styl gry, postawił na twardą obronę na obwodzie i dzięki temu po kilku minutach wygrywał 14:0. Rosa miała tego dnia słabszą skuteczność w rzutach z dystansu, przez co nie potrafiła zmniejszać strat. Ostatecznie wicemistrzowie Polski wygrali ten mecz 73:59. W ekipie trenera Wojciecha Kamińskiego najlepszy był John Turek z 14 punktami. Po 11 dołożyli Uros Mirković i Kim Adams. Energa Czarni z kolei grała przed własną publicznością z Polskim Cukrem Toruń. Po pierwszej połowie wydawało się, że mecz zakończy się łatwym zwycięstwem gospodarzy, ale tak się nie stało. W trzeciej kwarcie goście odrobili większość strat. W końcówce ponownie słupszczanie mieli kilkupunktową przewagę, ale trójki LaMarshalla Corbetta znacznie ją zmniejszyły. Końcówka była nerwowa, ale ostatecznie Energa Czarni wygrała 77:76. Po 14 punktów rzucili Jerel Blassingame i Karol Gruszecki, a 12 dołożył Callistus Eziukwu.

POLSKI CUKIER TORUŃ – JEZIORO TARNOBRZEG
Torunianie w minionej kolejce przegrali tylko jednym punktem z Energą Czarnymi Słupsk. Co ciekawe – w takiej samej sytuacji byli gracze Jeziora, którzy ulegli Polfarmexowi Kutno. Ten mecz to przede wszystkim starcie dwóch świetnych strzelców – LaMarshalla Corbetta i Dominique’a Johnsona. Obaj potrafią trafiać ważne rzuty i to do nich kierowana jest piłka w kluczowych momentach. Ciekawie zapowiada się także rywalizacja rozgrywających – Williama Franklina z Joshem Millerem.

WKS ŚLĄSK WROCŁAW – AZS KOSZALIN
Śląsk
w miniony weekend pokonał Anwil Włocławek, a AZS pauzował, ponieważ mecz z MKS Dąbrowa Górnicza został przełożony. Najważniejszym zadaniem defensywnym dla wrocławian powinno być zatrzymanie Qyntela Woodsa – za to odpowiedzialny może być Denis Ikovlev. Ciekawie zapowiada się także starcie Aleksandara Mladenovicia i Szymona Szewczyka. Być może szansę na grę w ekipie trenera Emila Rajkovicia dostanie już nowy w tej drużynie Vuk Radivojević.

SOBOTA – 3 STYCZNIA 2015

18:00 Tauron Basket Liga – 14. kolejka: POLSKI CUKIER TORUŃ – JEZIORO TARNOBRZEG na żywo