Inauguracja sezonu 2017 National Football League w Eleven Sports

Po 7-miesięcznej przerwie wracają rozgrywki National Football League. Najlepsze drużyny i najlepsi futboliści na świecie w drugi weekend września rozpoczynają drogę do SuperBowl LII. NFL ponownie zagości na antenie Eleven Sports. Sezon tradycyjnie już rozpocznie się na boisku obrońcy tytułu. […]

Po 7-miesięcznej przerwie wracają rozgrywki National Football League. Najlepsze drużyny i najlepsi futboliści na świecie w drugi weekend września rozpoczynają drogę do SuperBowl LII. NFL ponownie zagości na antenie Eleven Sports.

Sezon tradycyjnie już rozpocznie się na boisku obrońcy tytułu. Na Gillette Stadium w Foxborough zaprezentują się New England Patriots oraz Kansas City Chiefs. „Patrioci” nie zachwycali w okresie przygotowawczym, w którym wygrali tylko jedno z czterech spotkań. Słaby preseason nie jest jednak niczym szczególnym w NFL i nie można na jego podstawie wyciągać zbyt daleko idących wniosków. Zespół prowadzony przez Billa Belichicka solidnie wzmocnił się przed rozpoczynającym się sezonem i mecze towarzyskie miały przygotować nowych zawodników, aby Ci odpowiednio weszli w nową drużynę. Pierwszym sprawdzianem, czy to się udało będzie starcie z Chiefs, którzy również nie zachwycili w sierpniowych meczach, notując dwa zwycięstwa i dwie porażki. Czy ekipa z Kansas City jest w stanie powtórzyć tak dobry sezon zasadniczy, jak przed rokiem? Zawodnicy Andy’ego Reida ustąpili w minionym sezonie jedynie Patriots w konferencji AFC, dlatego też oczekiwania były duże. Skończyły się sporą niespodzianką i porażką w półfinale konferencji ze Steelers.

Najbogatszy klub świata wciąż nie może potwierdzić swojej siły na boisku. Dallas Cowboys mimo wpompowanych miliardów dolarów nie doczekał się jeszcze powtórki z 1971 roku i zwycięstwa w SuperBowl. Mało tego – nawet się o niego nie otarł. „Kowboje” problemy mają już w fazie zasadniczej, a przeprowadzone co roku wzmocnienia zdają się być sensowne jedynie na papierze. Po katastrofalnym sezonie 2015, przed rokiem coś drgnęło. Zespół z Dallas wygrał swoją konferencję, ale poległ z kretesem w półfinale konferencji z Green Bay Packers. Czy ten sezon okaże się wreszcie przełomowy? Już w pierwszej kolejce postarają się to zweryfikować New York Giants. Zespół z MetLife Stadium jednak do faworytów dywizji nie należy. Przed rokiem udało się zagrać bardzo dobry sezon, awansując nawet do fazy play-off. Jednak runda „dzikich kart” i spotkanie z późniejszymi pogromcami Cowboys – Green Bay Packers pokazało, że „Giganci” jeszcze nie byli gotowi do walki o najwyższe cele w National Football League.

Bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie rozegrane zostanie w nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego. Minnesota Vikings podejmie New Orleans Saints. Dwie ekipy, które w tym roku za cel minimum stawiają sobie awans do fazy play-off. W NFC North, gdzie rywalizują „Wikingowie” za żelaznego faworyta uznaje się Green Bay Packers, jednak zespół z Minneapolis rok rocznie jest coraz silniejszy, a w bieżących rozgrywkach mają dodatkową motywację. To na ich obiekcie – U.S. Bank Stadium rozegrane zostanie SuperBowl. Ekipa Mike’a Zimmera chciałaby z pewnością powalczyć o tytuł właśnie na swoim stadionie. Bardzo trudne zadanie natomiast czeka „Świętych” z Nowego Orleanu, którzy rywalizują w niezwykle wyrównanej dywizji NFC South. Trzeba pamiętać, że Saints mają za rywali w grupie finalistów dwóch ostatnich edycji SuperBowl, a także zmęczonych już ciągłymi niepowodzeniami Buccaneers, którzy na play-offy czekają od dekady. Dlatego też rywalizacja w tej dywizji ponownie zapowiada się pasjonująco.

PIĄTEK – 8 WRZEŚNIA 2017

02:25 National Football League – 1. kolejka: NEW ENGLAND PATRIOTS – KANSAS CITY CHIEFS na żywo
Ipla

PONIEDZIAŁEK – 11 WRZEŚNIA 2017

02:25 National Football League – 1. kolejka: DALLAS COWBOYS – NEW YORK GIANTS na żywo
Ipla

WTOREK – 12 WRZEŚNIA 2017

01:00 National Football League – 1. kolejka: MINNESOTA VIKINGS – NEW ORLEANS SAINTS na żywo
Ipla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra i lajfy.com, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)