Jakie sporty można obstawiać u bukmachera?

Osoby zainteresowane uczestnictwem w zakładach wzajemnych najczęściej skupiają się na wydarzeniach sportowych. Mimo, że obecnie oferty bukmacherskie obejmują również zupełnie inne dziedziny, w tym kulturę, politykę czy rozrywkę, to rywalizacja pomiędzy dwiema drużynami grającymi w piłkę nożną, hokej czy baseball, […]

Osoby zainteresowane uczestnictwem w zakładach wzajemnych najczęściej skupiają się na wydarzeniach sportowych. Mimo, że obecnie oferty bukmacherskie obejmują również zupełnie inne dziedziny, w tym kulturę, politykę czy rozrywkę, to rywalizacja pomiędzy dwiema drużynami grającymi w piłkę nożną, hokej czy baseball, wzbudza największe emocje. Polscy operatorzy wprowadzają coraz więcej dyscyplin, by zapewnić chętnym odpowiednią różnorodność oraz zachęcić do gry entuzjastów sportów niszowych.

Przed nowelizacją ustawy hazardowej z kwietnia 2017 roku uczestnicy zakładów sportowych narażeni byli na rozliczne oszustwa, zwłaszcza wówczas, gdy korzystali z nich za pośrednictwem Internetu. Zasady gier losowych nie były wtedy odpowiednio sformułowane, dlatego dawało się je łatwo obejść. Zmiany, jakie nastąpiły, poprawiły przede wszystkim ochronę danych osobowych, jaką musi zapewniać legalny bukmacher oraz umożliwiły bezpieczne płatności poprzez konta zarejestrowane na oficjalnych stronach operatorów. Pojawiły się również inne wymogi dla wszystkich firm bukmacherskich, które chciały pozostać na naszym rynku gier hazardowych. Każdy polski buk, by działać zgodnie z prawem, musi uzyskać koncesję Ministerstwa Finansów i posiadać regulamin zakładów wzajemnych zatwierdzony przez tę instytucję. Jego siedziba musi się natomiast znajdować na terenie naszego kraju. U każdego z koncesjonowanych i legalnych bukmacherów można znaleźć bogaty pakiet zakładów sportowych dotyczący zarówno najistotniejszych, jak i tych mniej ważnych zdarzeń z Polski i ze świata.
Źródło: https://www.legalsport.pl/legalni-bukmacherzy/legalni-bukmacherzy-w-polsce-lista/legalni-bukmacherzy-online-cz-1/

Które dyscypliny sportowe znajdują się w ofercie polskich buków?

Polscy bukmacherzy mają propozycje dla wielbicieli rozmaitych dziedzin sportu. Niewątpliwie najpopularniejszą z nich jest piłka nożna, którą oferują wszyscy operatorzy. Zainteresowani mogą typować wyniki wielkich piłkarskich imprez międzynarodowych, takich jak chociażby Mundial 2018 w Rosji. Można chociażby skupić się na poszczególnych meczach, na przykład Portugalia – Hiszpania. Tutaj według bukmacherów większą szansę na wygraną ma Hiszpania (kurs – 1,96), a Portugalia wydaje się pozostawać na straconej pozycji (kurs – 4,25). Remis w tym spotkaniu również uznaje się za raczej wątpliwy (kurs – 3,45). Na co dzień można natomiast obstawiać mecze w ramach lig europejskich (nie tylko polskiej, ale również słynnych lig – hiszpańskiej, angielskiej, włoskiej czy francuskiej). Nie należy też zapominać o Lidze Mistrzów w każdej z jej faz.

Oczywiście, piłka nożna to nie wszystko. Jako że wśród propozycji firm bukmacherskich nie brakuje sportów zimowych, pojawiały się też zakłady związane z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczangu. W ich ramach można było typować zwycięzców rywalizacji skoczków narciarskich (faworytem by Kamil Stoch, na Stefana Hulę kurs wynosił 300 – co ciekawe po pierwszej serii skoków była szansa aby tak wysoki kurs się zrealizował) czy biegów narciarskich, jak również biathlonu. Co więcej, znajdują się tam również wydarzenia dotyczące bobslejów oraz saneczkarstwa.

Niemal równie popularna jak piłka nożna okazuje się piłka siatkowa. Można na przykład wytypować zwycięską drużynę w meczu Polskiej Ligi Siatkówki Kobiet. Bukmacherzy proponowali między innymi typowanie w meczu Legionowo – ŁKS Łódź. Według specjalistów legalnej firmy bukmacherskiej Fort-una, najprawdopodobniejszym wynikiem spotkania będzie 3:0 dla drużyny z Łodzi (kurs – 2,19). Najmniej natomiast możliwym jest, by to gracze z Legionowa zdobyli aż trzysetową przewagę (kurs – 15).

Nie można też zapominać o koszykówce i piłce ręcznej, które też są bardzo popularnymi dyscyplinami w naszym kraju. W przypadku pierwszego ze sportów można typować chociażby zwycięzcę Euroligi. Z zakładu wzajemnego proponowanego przez warszawskiego bukmachera Star Typ, można się dowiedzieć, że najbliżej wygranej całej ligi 2018 roku jest CSK Moskwa (kurs – 2,50), tytułu natomiast prawie na pewno nie uda się zdobyć Efes (kurs – 150). Warto rozważyć czy zakłady stawiać z handicapem na te wydarzenia, ewentualnie szukać pewniaków (surebety).

Wielu mężczyzn przepada również za walkami wręcz. Katowicki bukmacher proponuje im między innymi obstawianie wyników rozgrywek MMA. Amatorzy tego rodzaju sportu mogą chociażby obstawiać zwycięzcę walki Sage’a Northcutta i Thibaulta Goutiego (temu pierwszego wróży się większe szanse – kurs na niego wynosi 1,30, natomiast na jego przeciwnika – 3,30).

Legalni operatorzy gier hazardowych oferują wiele, wiele więcej, w tym tenis, a także narciarstwo alpejskie i żużel. Wśród zakładów sportowych legalnych polskich bukmacherów można też odnaleźć dyscypliny bardziej niszowe, takie jak curling, czy też snooker oraz rugby lub jeździectwo.
Źródło: www.legalsport.pl/legalni-bukmacherzy/legalni-bukmacherzy-w-polsce-lista/legalni-bukmacherzy-online-cz-2/

Hazard może uzależniać – graj odpowiedzialnie i zgodnie z prawem. Zauważyłeś objawy uzależnienia skontaktuj się z odpowiednimi instytucjami.

About Piotr Barwaśny