Kto w Final Four Ligi Mistrzów CEV? Odpowiedź na sportowych antenach Polsatu

Już w czwartek wieczorem dowiemy się, które drużyny zagrają w Final Four siatkarskiej Ligi Mistrzów. Niestety, już od jakiegoś czasu wiadomo, że nie zobaczymy tam polskiej drużyny. Nie oznacza to jednak, że emocje dla fanów siatkówki już się skończyły.  DINAMO […]

DINAMO MOSKWA – BERLIN RECYCLING VOLLEYS
Wydaje się, że to właśnie tutaj najciężej wskazać faworyta. Dinamo Moskwa przegrało pierwszy w Berlinie 2:3, prowadząc już 2:0 w setach. Niemcy pokazali w tamtym spotkaniu bardzo dużo ambicji, ale także siatkówki na bardzo wysokim poziomie. Teraz będzie jednak jeszcze trudniej. Rosjanie u siebie są bardzo silni, a długa podróż do Rosji na pewno nie wpłynie pozytywnie na Berlińczyków. Nie mogą oni się także nastawiać na ewentualne zwycięstwo w „Złotym Secie”, bowiem najpierw będą musieli wygrać dwa sety. Zadanie to bardzo trudne, ale do zrealizowania. Fakty są jednak takie, że Berlińczycy muszą wspiąć się na swój absolutnie najwyższy poziom.

BIEŁOGORIE BIEŁGOROD – ZENIT KAZAŃ
Zdecydowanym faworytem są goście. Zespół z Kazania to zbiór praktycznie najlepszych siatkarzy na świecie, którzy wygrywają jak chcą, i kiedy chcą. Ostatni mecz przegrali 23 października 2016 roku w finale Klubowych Mistrzostw Świata z Sada Cruzeiro. Odtąd notują passę 35 zwycięstw z rzędu, z czego tylko dwa razy po tie-breaku. Biełogorie Biełgorod również ma w swoich szeregach znakomitych siatkarzy, ale atutów może im mimo wszystko nie wystarczyć. Pewną nadzieją dla gospodarzy może być pierwszy mecz w Kazaniu, gdzie ugrali seta i byli bardzo bliscy doprowadzenia do decydującego seta. Mimo wszystko, ciężko sobie wyobrazić ich awans do Final Four Ligi Mistrzów.

LUBE CIVITANOVA – AZIMUT MODENA
W starciu włoskich drużyn, faworytami są ci pierwsi. Pierwsze spotkanie wygrali bardzo gładko 3:0 i teraz chyba tylko cud może spowodować, że do Final Four awansuje Azimut Modena. Co ciekawe, obie ekipy spotkały się ze sobą w weekend w Serie A. Tam po raz kolejny lepsi okazali się gospodarze, jednak stracili dwa sety. Lube Civitanova ma w swoich szeregach wielu klasowych zawodników, którzy są w stanie grać na światowym poziomie. Powinni oni wykorzystać dużą szansę i już w czwartek zameldować się w Final Four Ligi Mistrzów.

ŚRODA – 12 KWIETNIA 2017

20:30 Liga Mistrzów CEV – 1/3 Finału: DINAMO MOSKWA – BERLIN RECYCLING VOLLEYS premiera.200
Polsat Sport Extra HDIpla

CZWARTEK – 13 KWIETNIA 2017

18:00 Liga Mistrzów CEV – 1/12 Finału: BELOGORIE BELGOROD – ZENIT KAZAN na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:30 Liga Mistrzów CEV – 1/12 Finału: CUCINE CUBE CIVITANOVA – AZIMUT MODENA na żywo