Kuba Giermaziak po utrzymanie prowadzenia. GP Niemiec Porsche Supercup na żywo w Polsacie Sport News i Eurosporcie!

Przed nami kolejny weekend wyścigowy serii Porsche Supercup. Tym razem zawodnicy przeniosą się do Niemiec. Grand Prix za naszą zachodnią granicą tradycyjnie będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport News i Eurosportu. Liderem klasyfikacji generalnej jest Polak reprezentujący polsko-austriacki team Verva […]

Liderem klasyfikacji generalnej jest Polak reprezentujący polsko-austriacki team Verva Lechner, Jakub Giermaziak. W dotychczas rozegranych czterech wyścigach reprezentant naszego kraju wygrał aż dwa. Dwa tygodnie na legendarnym Silverstone zajął znakomitą drugą pozycję. Wyprzedził go tylko Austriak Clemens Schmid (Lechner Racing). Na najniższym stopniu podium stanął wicelider „generalki” Nowo Zelandczyk Earl Bamber z teamu Fach Auto. Całkiem nieźle poradził też sobie drugi z Polaków Robert Lukas (Foerch Racing), który uplasował się na 7. miejscu, a w klasyfikacji generalnej jest dwunasty.

Kolejna runda zmagań odbędzie się na niemieckim torze Hockenheimring. Liczy on 4.6 km i ma 17 zakrętów. Rekord, 1:13.78 należy do fińskiego kierowcy Formuły 1, Kimi Raikkonena.