La Liga Legends w Warszawie i Eleven Sports

9 czerwca w Warszawie odbędzie się wyjątkowy mecz, w którym drużyna legend hiszpańskiej LaLiga zmierzy się zespołem złożonym z byłych gwiazd reprezentacji Polski. Spotkaniu będą towarzyszyć liczne atrakcje dla kibiców. Telewizyjną relację NA ŻYWO przeprowadzi sieć ELEVEN SPORTS, która jest […]

9 czerwca w Warszawie odbędzie się wyjątkowy mecz, w którym drużyna legend hiszpańskiej LaLiga zmierzy się zespołem złożonym z byłych gwiazd reprezentacji Polski. Spotkaniu będą towarzyszyć liczne atrakcje dla kibiców. Telewizyjną relację NA ŻYWO przeprowadzi sieć ELEVEN SPORTS, która jest inicjatorem i nadawcą telewizyjnym tego bezprecedensowego wydarzenia.

Dzięki wspólnemu przedsięwzięciu LaLiga i ELEVEN SPORTS polscy kibice zobaczą na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego piłkarzy, którzy przed laty stanowili o sile największych hiszpańskich klubów, takich jak Real Madryt, FC Barcelona i Valencia CF. Na murawie będzie można podziwiać m.in. Fernando Morientesa, Christiana Karembeu i Míchela Salgado, zawodników ekipy z Madrytu za czasów Galacticos. Na boisku pojawią się także Gianluca Zambrotta, czołowy niegdyś obrońca FC Barcelony, legenda Valencii CF Gaizka Mendieta oraz Joan Capdevila, Fernando Sanz, David Albelda i inni piłkarze znani z występów w najsilniejszej lidze świata.

Drużyna LaLiga Legends zmierzy się z ekipą byłych reprezentantów Polski, którzy oprócz gry w biało-czerwonych koszulkach, w przeszłości występowali w silnych europejskich zespołach. Wśród nich są m.in. były zawodnik Realu Madryt Jerzy Dudek, komentator ELEVEN SPORTS Radosław Majdan, Michał Żewłakow, Marcin Żewłakow, Jacek Bąk, Jacek Krzynówek, Tomasz Kłos i Tomasz Hajto.

Polski mecz LaLiga Legends będzie pierwszym rozegranym przez tę drużynę spotkaniem w Europie.

„Cieszymy się, że będziemy mogli wystąpić w meczu przeciwko dawnym gwiazdom polskiej reprezentacji. Jesteśmy przekonani, że to będzie wspaniałe wydarzenie, które spodoba się widzom. Zagraliśmy już kilka spotkań w innych państwach i wszędzie byliśmy wspaniale przyjmowani przez kibiców. Teraz będziemy mieli przyjemność przyjechać do Warszawy i spotkać się z polskimi fanami futbolu. W składzie LaLiga Legends znajdują się mistrzowie świata, mistrzowie Europy, mistrzowie ligi hiszpańskiej. Reprezentowanie najlepszej ligi piłki nożnej na świecie to dla nas zaszczyt i ogromna odpowiedzialność!

– mówi Fernando Sanz, kapitan drużyny LaLiga Legends.

W tym roku dla kibiców w Polsce sezon ligi hiszpańskiej nie zakończy się wraz z ostatnią kolejką rozgrywek! Cieszymy się, że wraz z LaLiga Santander możemy zaoferować im wielkie piłkarskie święto jakim będzie mecz LaLiga Legends w Warszawie. To ważny i niezwykle ekscytujący sposób  budowania relacji z fanami piłki nożnej, który wykracza poza ramy tradycyjnej relacji nadawca-widz. Liga hiszpańska jest jednym z najważniejszych elementów naszego portfolio sportowych praw premium. Już drugi sezon bardzo obszernie relacjonujemy jej rozgrywki pokazując tak dużo meczów jak tylko to możliwe, studia przy okazji największych wydarzeń, wywiady oraz magazyny. Dzięki bliskiej współpracy z władzami ligi mogliśmy zorganizować dwie edycje konkursu LaLiga Experience, w którym do wygrania były niezwykłe wyjazdy do Hiszpanii na mecze popularnych drużyn, a teraz mamy przyjemność być częścią wydarzenia LaLiga Legends w Polsce

– mówi Krzysztof Świergiel, Dyrektor Zarządzający sieci ELEVEN SPORTS w Polsce.

Mecz składający się z połów trwających po 35 minut odbędzie się w piątek, 9 czerwca, na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego. Przed rozpoczęciem spotkania, które zaplanowano na godzinę 19:00, przewidziano liczne atrakcje, w ramach których kibice będą mogli spotkać zawodników obu drużyn. Bilety są w sprzedaży od 26 kwietnia.

About Piotr Barwaśny