Le Mans 24 na antenie Eurosportu 1

Jeden z najbardziej wyczekiwanych wyścigów w roku zbliża się wielkimi krokami. Le Mans 24 wystartuje już w najbliższą sobotę. Kierowcy wyruszą wówczas w 24-godzinną trasę, podczas której nie będzie miejsca na jakiekolwiek słabości. Rywalizacja w Le Mans jest bowiem najtrudniejszą […]

Jeden z najbardziej wyczekiwanych wyścigów w roku zbliża się wielkimi krokami. Le Mans 24 wystartuje już w najbliższą sobotę. Kierowcy wyruszą wówczas w 24-godzinną trasę, podczas której nie będzie miejsca na jakiekolwiek słabości.

Rywalizacja w Le Mans jest bowiem najtrudniejszą spośród wszystkich imprez w kalendarzu sportów motorowych.  Zwycięstwo w trwających dobę zmaganiach, jest czymś, o czym marzą wszyscy kierowcy. Wygrywający tutaj, zapisują się na trwałe w historii sportu. W ubiegłorocznej edycji najlepszy okazał się zespół Porsche w składzie: Earl Bamber, Timo Bernhard i Brendon Hartley. Było to trzecie z rzędu, a dziewiętnaste w historii  zwycięstwo ekipy Porsche. Pech nie oszczędził teamu Toyoty TS 050 Hybrid. W początkowej fazie wyścigu to kierowcy tego zespołu byli na prowadzeniu. Kluczowa okazała się jednak noc, kiedy to samochody Toyoty uległy defektowi. Problemów nie uniknęli również triumfatorzy. Porsche z numerem 2 wskutek awarii, ponad godzinę stało w garażu. W tym czasie kierowcy stracili 19 okrążeń. Niepowodzenia rywali pozwoliły jednak Timo Bernhardowi objąć prowadzenie na godzinę i siedm minut przed końcem zmagań.

Najciekawszym pytaniem przed 86. edycją Le Mans 24, wydaje się być kwesta zwycięstwa Toyoty. Czy japońskiemu producentowi w końcu uda się przejechać wyścig bez problemów i awarii silników? Wydaje się, że jak nie teraz to już chyba nigdy. Wycofanie się ze startu groźnych konkurentów ułatwia sprawę. Czy w takim wypadku wszystko pójdzie po myśli Toyoty? Aby się o tym przekonać trzeba koniecznie śledzić relację z Francji na antenie Eurosportu 1. Zmagania zostaną pokazane w całości, łącznie z sesjami treningowymi. Najwytrwalsi kibice muszą przygotować swoje organizmy na dobę bez snu. Nie chcąc przegapić żadnego momentu rywalizacji, trzeba bowiem podążać za kierowcami przez całe 24 godziny. Taka doba zdarza się tylko raz w roku.

pasek2

ŚRODA – 13 CZERWCA 2018

16:00 Le Mans 24 Godziny, Le Mans, Francja: TRENING na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

21:45 
Le Mans 24 Godziny, Le Mans, Francja: KWALIFIKACJE na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

CZWARTEK – 14 CZERWCA 2018

18:45 Le Mans 24 Godziny, Le Mans, Francja: TRENING na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

21:15 
Le Mans 24 Godziny, Le Mans, Francja: TRENING na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

SOBOTA – 16 CZERWCA 2018

09:00 Le Mans 24 Godziny, Le Mans, Francja: TRENING na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

11:30 
Le Mans 24 Godziny, Le Mans, Francja: TRENING na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

14:15
 Le Mans 24 Godziny, Le Mans, Francja: WYŚCIG na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 17 CZERWCA 2018

00:05 Le Mans 24 Godziny, Le Mans, Francja: WYŚCIG na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
pasek2

About Michał Winiarczyk