Legia Warszawa – Arka Gdynia zagrają o Superpuchar Polski. Transmisja w Polsacie

Już w sobotę poczujemy pierwsze emocje związane z rozgrywkami polskiej ligi, która zainauguruje w piątek 20 lipca. Na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie, Legia podejmie Arkę Gdynia w meczu o Superpuchar Polski.  Dla podopiecznych Deana Klafuricia będzie to drugi […]

Już w sobotę poczujemy pierwsze emocje związane z rozgrywkami polskiej ligi, która zainauguruje w piątek 20 lipca. Na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie, Legia podejmie Arkę Gdynia w meczu o Superpuchar Polski. 

Dla podopiecznych Deana Klafuricia będzie to drugi mecz w tym sezonie. We wtorek mierzyli się w Irlandii z Cork City w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski zagrali bardzo przeciętnie, momentami wręcz słabo, ale ostatecznie zwyciężyli 1:0 po fenomenalnej bramce Michała Kucharczyka. Warszawianie wciąż nie są w optymalnej formie, bo ta ma przyjść na początku sierpnia. Nie wiadomo też, w jakim składzie zagrają Legioniści. Poprzednie edycje Superpucharu Polski jasno pokazały, że dla mistrzów Polski nie są to ważne spotkania.

W Arce Gdynia doszło do wielu przetasowań przed nowym sezonem. Przyszli m.in. Nabil Aankour, Goran Cvijanović  czy Aleksandar Kolew. Wielu zawodników pożegnało się z klubem. Odeszli np. Siergiej Kriwiec, Ruben Jurado, Michał Marcjanik czy Krzysztof Janus. Arka będzie zupełnie innym zespołem niż w zeszłym sezonie. Być może lepszym, ale więcej wskazuje na to, że jednak słabszym. Przed Zbigniewem Smółką bardzo trudne zadanie. A jego pierwsza część już w sobotę. Dla Gdynian zdobycie Superpucharu Polski byłoby dużym osiągnięciem.

Obie drużyny rywalizowały ze sobą aż cztery razy w zeszłym sezonie. W meczu o Superpuchar Polski Arka Gdynia wygrała po rzutach karnych, ale za to w finale Pucharu Polski lepsza okazała się Legia Warszawa. W lidze było po równo – raz wygrali Gdynianie, raz Warszawianie. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w sobotni wieczór, odpalając Polsat Sport lub Super Polsat.

pasek2

SOBOTA – 14 LIPCA 2018

19:00 Superpuchar Polski: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Marcin Feddek – Roman Kołtoń, Dariusz Dziekanowski, Antoni Łukasiewicz (z Warszawy)
Reporter: Marcin Lepa

20:00 
Superpuchar Polski: LEGIA WARSZAWA – ARKA GDYNIA na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Cezary Kowalski – Dariusz Wdowczyk (z Warszawy)

22:00 
Superpuchar Polski: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Marcin Feddek – Roman Kołtoń, Dariusz Dziekanowski, Antoni Łukasiewicz (z Warszawy)
Reporter: Marcin Lepa
pasek2

About Jakub Zegarowski