Liga Europy UEFA: Legia wygrywa na Ukrainie!

Mistrzowie Polski po raz kolejny wywalczyli komplet punktów i nadal prowadzą w tabeli Grupy L. Dziś wieczorem w Kijowie pokonali 1:0 Metalist Charków, a w 28. minucie do siatki trafił Ondrej Duda. legia.com Pierwszą połowę zdominowali podopieczni trenera Berga, ale udało im się strzelić tylko jedną […]

Mistrzowie Polski po raz kolejny wywalczyli komplet punktów i nadal prowadzą w tabeli Grupy L. Dziś wieczorem w Kijowie pokonali 1:0 Metalist Charków, a w 28. minucie do siatki trafił Ondrej Duda.

Metalist - Legialegia.com

Pierwszą połowę zdominowali podopieczni trenera Berga, ale udało im się strzelić tylko jedną bramkę, zdobytą przez wspomnianego Słowaka . Niestety kilka minut przed przerwą znakomitą sytuację zmarnował Orlando Sa i losy meczu ciągle nie były przesądzone.

W drugiej części negatywną postacią w drużynie wojskowych był Ivica Vrdoljak. Chorwacki kapitan znowu zmarnował rzut karny, w dodatku w 69. minucie sprokurował jedenastkę dla Metalista, dotykając piłkę ręką w obrębie pola karnego. Na szczęście ” jedenastkę ” obronił Dusan Kuciak, choć trzeba przyznać, że zawodnik gospodarzy uderzył fatalnie. W ostatnich minutach na boisku było dość nerwowo, ale rezultat nie uległ już zmianie. Legia kolejnym zwycięstwem przybliżyła się do wyjścia z grupy.

Metalist – Legia 0:1 (0:1)

Skład Metalista Charków: Goryalnov – Vilagra, Torsiglieri, Yussuf (76. Berezyovchuk), Pshenychnykh (61. Kulakov) – Torres – Edmar, Jaja, Bolbat, Krasnopyorov (58.Kobin) – Homenyuk.

Skład Legii Warszawa: Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Astiz, Guilherme – Kosecki, Vrdoljak, Jodłowiec, Kucharczyk – Duda – Orlando Sa  (81. Saganowski)