Mecze na szczycie tabeli w Nice 1. Lidze. Transmisje w Polsacie Sport

Przerwa reprezentacyjna nie obowiązuje w 1. Lidze, a dodatkiem do meczów reprezentacji, będą spotkania czołowych drużyn drugiego poziomu rozgrywek w Polsce. Sobotnie spotkanie Odry Opole z Chojniczanką to mecz czwartego zespołu z trzecim. Oba zespoły prezentują ofensywną grę, czego dowodem […]

Przerwa reprezentacyjna nie obowiązuje w 1. Lidze, a dodatkiem do meczów reprezentacji, będą spotkania czołowych drużyn drugiego poziomu rozgrywek w Polsce.

Sobotnie spotkanie Odry Opole z Chojniczanką to mecz czwartego zespołu z trzecim. Oba zespoły prezentują ofensywną grę, czego dowodem jest liczba strzelonych goli. Chojniczanka zdobyła ich już 12, co jest najlepszym wynikiem w lidze. Odra na swoim koncie ma 10 bramek, a każdy ligowy mecz kończyła z minimum jedną strzeloną. Goście w ostatnim meczu pokonali Ruch Chorzów 4-3, po szalonej drugiej połowie, w której padły wszystkie gole. Gospodarze zremisowali z GKS-em Katowice 1-1, a gola stracili w 91. minucie. W tym spotkaniu ciężko wskazać faworyta, a o wyniku może przesądzić błysk jednego z piłkarzy. Takim może okazać się Marcin Wodecki, który w barwach Odry w 19 spotkaniach zdobył 11 goli.

Drugi z meczów transmitowanych przez Polsat Sport, to spotkanie dwóch niepokonanych drużyn w tym sezonie. Lider – Chrobry Głogów zagra na własnym stadionie z wiceliderem – Miedzią Legnica. Obie drużyny zremisowały swoje poprzednie spotkania, co było niespodzianką. Gospodarze strzelają mało goli, ale bardzo dobrze prezentują się w obronie. Miedź traci 2 punkty do najbliższego rywala i muszą pokazać się z dobrej strony, jeśli ich celem jest awans. Z Chrobrym nie wygrali w lidze od 3 sezonów, więc wyjazdowy mecz jest dobrą okazją aby zakończyć złą passę. Dodatkowego smaczku do tego spotkania dodaje fakt, że mecze pomiędzy Chrobrym a Miedzią to spotkania zespołów z tego samego regionu. Derby zagłębia miedziowego rozpoczną się o 12:30, a wcześniej studio w Polsacie Sport.