Mistrzostwa Świata w Katarze 2015: dzień 2 w TVP

Przed nami 2. dzień MŚ w piłce ręcznej w Katarze. W piątek będziemy mieć okazję na dobre zadomowić się w tym kraju, bowiem dostaniemy aż trzy spotkania, dzięki którym poczujemy tę magię mistrzostw. Ten dzień jest dla Polaków szczególnie ważny, […]

Przed nami 2. dzień MŚ w piłce ręcznej w Katarze. W piątek będziemy mieć okazję na dobre zadomowić się w tym kraju, bowiem dostaniemy aż trzy spotkania, dzięki którym poczujemy tę magię mistrzostw. Ten dzień jest dla Polaków szczególnie ważny, gdyż o popularnej „five o’clock” zagrają o pierwsze punkty, biało-czerwoni.

ROSJA – ARABIA SAUDYJSKA
W pierwszym meczu grupy „D” Mistrzostw Świata 2015 Reprezentacja Rosji zmierzy się z Arabią Saudyjską.  Zdecydowanymi faworytami są Rosjanie, u bukmacherów stawka na „Sbornych” wynosi 1.01, a na Azjatów aż 26 zł. Te zespoły mierzyły się ze sobą 3 razy w historii i wszystkie mecze bardzo wyraźnie wygrali zawodnicy reprezentujący Rosję. Ostatni raz mierzyli się ze sobą 6 lat temu również na MŚ rozgrywanych wówczas w Chorwacji. W ostatnich dwóch meczach towarzyskich Arabia Saudyjska przegrała z Algierią (19-27) oraz z Egiptem (23-28). Natomiast Rosjanie wygrali mecz z Serbią (37-30) oraz ulegli gospodarzom tegorocznych mistrzostw – Katarowi (32-33). Warto śledzić poczynania obu ekip od samego początku, gdyż są to grupowi rywale Polaków.

POLSKA – NIEMCY
Jest to pierwszy, a zarazem najważniejszy mecz dla wszystkich Polaków. Niemcy, to zawsze groźny i nieprzyjemny rywal, lecz to już nie ta sama ekipa, którą kojarzymy jeszcze sprzed kilku lat. To właśnie w spotkaniach z naszymi zachodnimi sąsiadami zapewniliśmy sobie awans na te mistrzostwa. Los postanowił skrzyżować ponownie nasze drogi i wyznaczył termin na piątek. Oczywiście, ten mecz nie zadecyduje o niczym, ale z pewnością doda naszym zawodnikom pewności siebie i dodatkowej motywacji, by w kolejnych spotkaniach kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa.

SZWECJA – ISLANDIA
W jednym z najciekawszych meczów pierwszej serii spotkań Szwedzi zagrają z Islandczykami w ramach grupy C, w której obok tych właśnie reprezentacji, głównym faworytem jest Francja. Wydaje się więc, że już w pierwszej kolejce stoczy się walka o drugie miejsce. Obie reprezentacje spotkały się już w tym roku w meczu towarzyskim, który pewnie wygrali Szwedzi – 30:24. Islandczycy podczas przygotowań do mundialu zdołali jednak pokonać Danie czy Niemców. Szwedzi są głodni zwycięstw na Mistrzostwach Świata, ponieważ niespodziewanie zabrakło ich przed dwoma laty w Hiszpanii. Wydaje się, że będą faworytami w spotkaniu z Islandią, ale rywale też zrobią wszystko, żeby dobrze wejść w turniej.

PIĄTEK – 16 STYCZNIA 2015

12:50 Mistrzostwa Świata – Grupa D: ROSJA – ARABIA SAUDYJSKA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Jacek Laskowski (z Ad-Dauhy)

16:30 
Mistrzostwa Świata: STUDIO na żywo
*(w TVP 2 od 16:45)
TVP 2 HDTVP Sport HDsport.tvp.pl
Studio: Maciej Jabłoński

16:55 
Mistrzostwa Świata – Grupa D: POLSKA – NIEMCY na żywo
TVP 2 HDTVP Sport HDsport.tvp.pl TSG FM
Komentarz w TVP: Piotr Dębowski, Maciej Iwański (z Lusajl)

17:40 
Mistrzostwa Świata: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Studio: Maciej Jabłoński

17:55 
Mistrzostwa Świata – Grupa D: SZWECJA – ISLANDIA na żywo
TSG FM

19:15 
Mistrzostwa Świata – Grupa D: DANIA – ARGENTYNA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Jacek Laskowski (z Lusajl)

Przygotowali: Bartosz Kijeski, Tomasz Górski, Szymon Ruszkowicz i Piotr Barwaśny

About REDAKCJA