Mocne zakończenie roku w MMA. UFC 232 w Polsacie Sport HD

Prawdziwą bombę przygotowała dla swoich fanów organizacja UFC. Podczas gali UFC 232 do ringu wróci Jon Jones, który zmierzy się z Alexandrem Gustafssonem. Transmisja w Polsacie Sport HD.  Jeden z najlepszych zawodników w wadze półciężkiej pauzuje od prawie 18 miesięcy. […]

Prawdziwą bombę przygotowała dla swoich fanów organizacja UFC. Podczas gali UFC 232 do ringu wróci Jon Jones, który zmierzy się z Alexandrem Gustafssonem. Transmisja w Polsacie Sport HD. 

Jeden z najlepszych zawodników w wadze półciężkiej pauzuje od prawie 18 miesięcy. Jones został bowiem przyłapany na stosowaniu dopingu i zdyskwalifikowany na wiele miesięcy. Trzeba przyznać, że do oktagonu wraca w wielkim stylu. Walka z Alexandrem Gustafssonem o pas mistrzowski musi być wielką potyczką. Obaj panowie prezentują absolutnie najwyższy poziom. „Bones” nie przegrał od ośmiu lat, wygrywając m.in. z Danielem Cormierem, Chaelem Sonnenem, Victorem Belfortem czy Lyoto Machidą. Seria „The Mauliera” jest zdecydowanie krótsza, bowiem Szwed zwycięża od dwóch walk – wygrywał z Janem Błachowiczem i Gloverem Teixeirą.

Obaj panowie spotkali się zresztą w oktagonie 21 września 2013 roku. Wtedy lepszym zawodnikiem okazał się Jon Jones, wygrywając przez jednogłośną decyzję sędziów punktowych. Trzeba przyznać, że Szwed nie miał zbyt wielkich szans na zwycięstwo, mając bardzo mało dobrych momentów w walce. Teraz może być jednak nieco inaczej. Alexander zrobił olbrzymie postępy, a do tego zmierzy się z rywalem, który wraca po bardzo długiej absencji. Takie powroty nie zawsze są wspaniałe, czasami wręcz wypadają blado.

Mimo wszystko, porażka Amerykanina byłaby zaskoczeniem. To Jones ma w sobotnią noc rozdawać karty.

Organizacja UFC zadbała również o znakomity undercard. Polsat Sport pokaże cztery inne walki z karty głównej: Cristiane Justino – Amanda Nunes, Ilir Latifi – Corey Anderson, Carlos Condit – Mike Chiesa, Chad Mendes – Alexander Volkanowski.

NIEDZIELA – 30 GRUDNIA 2018

04:00 UFC 232: JON JONES – ALEXANDER GUSTAFSSON na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Jakub Zegarowski