MŚ siatkarek: Pozostała walka o medale.

Ostatnie mecze trzeciej fazy grupowej za nami. Dziś rozstrzygnęło się kto zagra o medale, a kto musi obejść się smakiem. Brazylia – Dominikana 3:0 (25:19, 25:21, 25:17) Gładkie zwycięstwo Brazylijek dało im 6 punktów na koniec rywalizacji grupowej i pierwsze […]

Ostatnie mecze trzeciej fazy grupowej za nami. Dziś rozstrzygnęło się kto zagra o medale, a kto musi obejść się smakiem.

Brazylia – Dominikana 3:0 (25:19, 25:21, 25:17)

Gładkie zwycięstwo Brazylijek dało im 6 punktów na koniec rywalizacji grupowej i pierwsze miejsce pozwalające uniknąć najgroźniejszych rywali z grupy G. Dominikanki wyraźnie odstawały w każdym z rozegranych setów i rywalizację grupową kończą z zerowym dorobkiem zwycięstw i tylko jednym punktem na koncie. W półfinale zobaczymy Brazylijki i Chinki.

Włochy-Rosja 3:1 (25:12, 25:17, 12:25, 25:23)

Ważne zwycięstwo zanotowały na swoje konto gospodynie na zakończenie rywalizacji grupowej. Jeszcze ważniejsza była to porażka Rosjanek, które pożegnały się z mundialem. O medale walczyć będą za to Amerykanki. Pierwszy i drugi set przebiegały bardzo jednostronnie – Włoszki nie dopuściły do głosu swoje rywalki. Trzeci set, kiedy Włoszki chyba zlekceważyły rywalki był popisem gry Rosjanek. W czwartym Włoszki rozstrzygnęły o swoim pierwszy miejscu w grupie i awansie reprezentacji USA.

Bez dnia przerwy, już jutro rywalizacja w półfinałach a w niedzielę walka o złoto.