Noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen na antenach TVP i Eurosportu

Tradycyjnie w pierwszy dzień roku skoczkowie wezmą udział w drugim konkursie Turnieju Czterech Skoczni. Miejscem zmagań będzie Garmisch-Partenkirchen. Inauguracja 67. Turnieju Czterech Skoczni przyniosła spore emocje. W konkursie znaczącą rolę odgrywał wiatr, który raz sprzyjał zawodnikom, a raz przeszkadzał. Po […]

Tradycyjnie w pierwszy dzień roku skoczkowie wezmą udział w drugim konkursie Turnieju Czterech Skoczni. Miejscem zmagań będzie Garmisch-Partenkirchen.

Inauguracja 67. Turnieju Czterech Skoczni przyniosła spore emocje. W konkursie znaczącą rolę odgrywał wiatr, który raz sprzyjał zawodnikom, a raz przeszkadzał. Po raz kolejny w tym sezonie ponad wiatrem latał Ryoyu Kobayashi. Japończyk potwierdził, że stawianie go w roli głównego kandydata do triumfu nie było przesadzone. Jednak jego wygrana nie była aż tak wyraźna, jak miało to miejsce w poprzednich konkursach.  Lider Pucharu Świata drugiego  na podium Markusa Eisenbichlera wyprzedził o 0,4 punktu. Na trzeciej lokacie znalazł  się Stefan Kraft.

W czołowej dziesiątce zawodów znalazło się trzech reprezentantów Polski. Najwyżej sklasyfikowanym był Dawid Kubacki, który konkurs zakończył na piątej pozycji. Tuż za nim uplasował się Piotr Żyła. Ósme miejsce zajął Kamil Stoch. Trójka naszych skoczków w pierwszej ósemce zmagań to z pewnością dobry wynik. Pozostaje jednak mały niedosyt, spowodowany tym, że żadnemu z nich nie udało się wskoczyć na podium.

Po pierwszym konkursie możemy być pewni tego, że kwestia wygranej w turnieju będzie ważyć się  do samego końca. Nie tylko Ryoyu Kobayashi jest w stanie zgarnąć nagrodę za końcowy triumf. Różnice w czołówce są niewielkie i kolejne konkursy mogą przynieść zmiany w klasyfikacji.

Skoczkowie nie mają ani chwili czasu na odpoczynek. Już jutro czekają ich oficjalne treningi i kwalifikacje do drugiego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Jak co roku na Grosse Olympiaschanze zawodnicy wykonają swoje ostatnie skoki w starym roku i pierwsze w nowym.

PONIEDZIAŁEK – 31 GRUDNIA 2018

13:30 Puchar Świata – Turniej Czterech Skoczni, Garmisch Partenkirchen, Niemcy: STUDIO na żywo
Eurosport 1 HDIpla

14:00 
Puchar Świata – Turniej Czterech Skoczni, Garmisch Partenkirchen, Niemcy: KWALIFIKACJE na żywo
Eurosport 1 HDIpla

15:00 
Puchar Świata – Turniej Czterech Skoczni, Garmisch Partenkirchen, Niemcy: STUDIO na żywo
Eurosport 1 HDIpla

WTOREK – 1 STYCZNIA 2019

13:45 Puchar Świata – Turniej Czterech Skoczni, Garmisch Partenkirchen, Niemcy: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.plEurosport 1 HDIpla
Studio w TVP: Maciej Kurzajewski – Jakub Kot (z Garmisch Partenkirchen)

14:00 
Puchar Świata – Turniej Czterech Skoczni, Garmisch Partenkirchen, Niemcy: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.plEurosport 1 HDIpla
Komentarz w TVP: Przemysław Babiarz, Sebastian Szczęsny (z Garmisch Partenkirchen)

16:00 
Puchar Świata – Turniej Czterech Skoczni, Garmisch Partenkirchen, Niemcy: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.plEurosport 1 HDIpla
Studio w TVP: Maciej Kurzajewski – Jakub Kot (z Garmisch Partenkirchen)

About Michał Winiarczyk