Ostatnia nadzieja FC Barcelony? Celta Vigo – Real Madryt w Eleven HD

Chociaż oficjalnie liderem hiszpańskiej La Ligi jest FC Barcelona, to w walce o mistrzostwo wciąż mus liczyć na cud. Real Madryt ma równą liczbę punktów, ale do rozegrania jeden mecz więcej. Zaległe spotkanie „Królewskich” z Celtą Vigo już w środę.  […]

Chociaż oficjalnie liderem hiszpańskiej La Ligi jest FC Barcelona, to w walce o mistrzostwo wciąż mus liczyć na cud. Real Madryt ma równą liczbę punktów, ale do rozegrania jeden mecz więcej. Zaległe spotkanie „Królewskich” z Celtą Vigo już w środę. 

Real Madryt ma wszystkie atuty w swoich rękach. Wystarczy, że podopieczni Zinedine’a Zidane’a wygrają dwa ostatnie spotkania i bez patrzenia na rezultaty z innych boisk zdobędzie mistrzostwo Hiszpanii. „Królewskich” czekają jednak dwa niełatwe wyjazdy. Najpierw w środę wybiorą się do Vigo, aby zmierzyć się z tamtejszą Celtą, a potem przed nimi podróż do Malagi. Wydaje się, że nieco cięższe spotkanie czeka ich w środę, jednak mimo wszystko ciężko sobie wyobrazić porażkę Realu Madryt. Celta Vigo to zespól, który potrafi sprawiać niespodzianki i walczyć na równi z najlepszymi zespołami w Hiszpanii. Tyle, że dzisiaj drużyna ta jest tylko cieniem samej siebie sprzed trzech miesięcy. Celta chce już tylko dograć sezon do końca, a w ich poczynaniach nie widać bardzo walki czy agresji. Znajdują się oni w fatalnej dyspozycji. W ostatnich pięciu spotkaniach nie potrafili ugrać choćby punktu, a ich bilans bramkowy wynosi 2-12. Trudno spodziewać się więc, że w meczu z Realem nagle odzyskają wigor i będą chcieli umierać, aby zdobyć mistrzostwo Hiszpanii dla FC Barcelony. Fanom Katalonii pozostaje liczyć, że Celcie będzie się jednak chciało. W dwumeczu półfinałowym Ligi Europejskiej z Manchesterem United pokazali, że są w stanie grać na wysokim poziomie. W rewanżowym meczu na Old Trafford zremisowali przecież 1:1, a w doliczonym czasie gry nie wykorzystali stuprocentowej sytuacji, która dałaby im miejsce w wielkim finale. Celta grać w piłkę wciąż potrafi, ale wątpliwe, żeby przypomnieli sobie o tym w środę.

ŚRODA – 17 MAJA 2017

20:30 La Liga Santander – 21. kolejka: STUDIO na żywo
Ipla

20:55
La Liga Santander – 21. kolejka: CELTA VIGO – REAL MADRYT na żywo
Ipla


23:00
La Liga Santander – 21. kolejka: STUDIO na żywo
Ipla

About Jakub Zegarowski