PlusLiga: Pewne zwycięstwo Skry Bełchatów!

Nie było niespodzianki w meczu beniaminka z mistrzem Polski. MKS Benimex Będzin uległ we własnej hali Skrze Bełchatów 1-3 (21-25, 25-23, 13-25, 18-25). Goście przystąpili do spotkania bez Michała Winiarskiego i Karola Kłosa, którzy dostali wolne i wypoczywają po niedawno […]

Nie było niespodzianki w meczu beniaminka z mistrzem Polski. MKS Benimex Będzin uległ we własnej hali Skrze Bełchatów 1-3 (21-25, 25-23, 13-25, 18-25). Goście przystąpili do spotkania bez Michała Winiarskiego i Karola Kłosa, którzy dostali wolne i wypoczywają po niedawno zakończonych Mistrzostwach Świata.

Pierwszy set zgodnie z oczekiwaniami rozpoczął się pod dyktando Bełchatowian, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili już 8-5. W środkowej partii meczu udało się nawet Będzinianom doprowadzić do remisu 12-12, to jednak ostatecznie pewnie zwyciężyli faworyci, pozwalając ugrać rywalom jedynie 21 punktów.

Drugi set znakomicie pokazał, że Skra chce ten mecz wygrać, jednocześnie się nie męcząc. I troszkę za to zapłacili. Znów zaczęli dobrze, na pierwszej przerwie technicznej prowadzili znów 8-5, a na drugiej 16-15, jednak przydarzyła im się niegatywna seria, która pozwoliła beniaminkowi wypracować delikatną przewagę, którą utrzymali do samego końca, wygrywając seta 25-23.

Można powiedzieć, że tym zwycięstwem Banimex tylko narobił sobie biedy, drażniąc lwa. Rozwścieczona Skra zwiększyła obroty, zaczęła bardziej przykładać się do meczu, co od razu odbiło się na wyniku spotkania. Już na pierwszej przerwie technicznej gospodarze przegrywali 3-8. Kiedy Wojciech Włodarczyk obił blok i zrobiło się 9-16 jasnym się stało, że Będzinianie tego seta już nie ugrają. Ostatecznie zdobyli tylko 13 punktów i przegrywali w meczu już 1-2.

W decydującej partii Skra nie chciała już dopuścić do jakichkolwiek kłopotów i ewentualnej utraty punktów, więc momentalnie odskoczyła gospodarzom. Kiedy na drugą przerwę techniczną goście schodzili z sześciopunktowym prowadzeniem jasnym stało się, że wygrają ten mecz za trzy punkty. Ostatecznie doprowadzili oni ten mecz do szczęśliwego dla siebie końca, dając zdobyć beniaminkowi tylko 18 punktów w czwartym secie.

MKS BANIMEX BĘDZIN 1-3 (21-25, 25-23, 13-25, 18-25) SKRA BEŁCHATÓW

MKS Banimex Będzin: Kowalski Tomasz, Hebda Miłosz, Sarnecki Mikołaj, Pawliński Maciej, Hunek Adrian, Milczarek Robert Mierzejewski Marcin

PGE Skra Bełchatów: Lisinac Srecko, Wlazły Mariusz, Conte Facundo, Wrona Andrzej, Uriarte Nicolas, Włodarczyk Wojciech Piechocki Kacper