Początek rundy wiosennej Bundesligi w Eurosporcie 2 oraz TakSieGra FM

W weekend swoje rozgrywki po przerwie zimowej wznawia niemiecka Bundesliga. Piłkarze wracają głodni gry, a kibice rządni piłkarskich emocji. Szczególnie narzekać nie powinni  ci drudzy, gdyż już w piątek zobaczymy starcie lidera z obecnym wiceliderem tabeli, czyli mecz Vfl Wolfsburg […]

W weekend swoje rozgrywki po przerwie zimowej wznawia niemiecka Bundesliga. Piłkarze wracają głodni gry, a kibice rządni piłkarskich emocji. Szczególnie narzekać nie powinni  ci drudzy, gdyż już w piątek zobaczymy starcie lidera z obecnym wiceliderem tabeli, czyli mecz Vfl Wolfsburg z Bayernem Monachium. Transmisje z meczów 18. kolejki Bundesligi w Eurosporcie 2 HD i TakSieGra FM.

VFL WOLFSBURG – BAYERN MONACHIUM
Na start rundy wiosennej w Bundeslidze szykuje nam się znakomite starcie. Lider tabeli Bayern Monachium jedzie na boisko wicelidera – VfL Wolfsburg. W przerwie zimowej obie drużyny nie dokonały znaczących wzmocnień. Praktycznie większość ekspertów odlicza czas do obrony tytuły przez Bawarczyków. W rundzie jesiennej byli niepokonani i w zasadzie tylko cud może sprawić, że nie wygrają Bundesligi. W obozie Wilków jeśli chodzi o wynik to nastroje są optymistyczne. W poprzednim roku pokazali się z bardzo dobrej strony i w obecnym sezonie to mocno procentuje. Niepokój wśród kibiców sprawia tylko tragiczna śmierć Juniora Malandy. Trzeba mieć nadzieję, że nie wpłynie ona bardzo negatywnie na formę Wolfsburga. Wracając do najbliższego meczu Bawarczycy szczególną uwagę będą musieli zwrócić na Kevina de Bruyne’a. Belg jest główną siłą napędową gospodarzy i defensorzy będą skupiać się na nim. Z kolei goście mają sporą siłę rażenia w postacie Robbena, Ribery’ego, Mullera czy Lewandowskiego. Faworytem bez wątpienia będą Bawarczycy, ale gospodarze tanio skóry nie sprzedadzą (mając w pamięci dobry mecz Wilków z jesienni przeciwko Bayernowi). Małą niewiadomą jest niewiedza w jakiej formie jest rywal, związane jest to oczywiście z przerwą międzysezonową. Odliczanie do piątku rozpoczęło się.

BAYER LEVERKUSEN – BORUSSIA DORTMUND
Chociaż oba zespoły zajmują miejsca na przeciwległych biegunach tabeli, to sobotni mecz zapowiada się na bardzo zacięty pojedynek. Celem gospodarzy na drugą cześć sezonu jest utrzymanie ostatniego miejsca na podium Bundesligi (bezpośredni awans do LM), które wywalczyli w rundzie jesiennej. W Dortmundzie bo katastrofalnym początku sezonu priorytetem jest utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej, a inne cele jak chociażby Liga Mistrzów schodzą w tym momencie na dalszy plan. Trener Jurgen Klopp w przerwie zimowej wzmocnił swoją drużynę Kevinem Kamplem, który wcześniej był jednym z najlepszych zawodników ligi Austriackiej. W składzie Bayeru nie nastąpiły żadne większe roszady, natomiast podpisano nowe umowy z kluczowymi zawodnikami, Bellarabim i Kramerem (wypożyczonym do Borussii Moenchengladbach). Mecz do zobaczenia o 18:25 w sobotę na antenie Eurosportu 2.

WERDER BREMA – HERTHA BERLIN
Po zimowej przerwie na Weserstadion rozpocznie się bój o utrzymanie w Bundeslidze. Gospodarze zajmują trzecią lokatę od końca i są na miejscu barażowym. Poprzedni rok zakończyli rok zwycięstwem 2-1. Jednak to było zwycięstwo nad słabiutką Borussią Dortmund. Natomiast piłkarze ze stolicy będą walczyli o utrzymanie się w środku tabeli. Obecnie są na 13. Miejscu i raczej Europejskie puchary im nie grożą. Ostatni mecz w ubiegłym roku to katastrofa 0-5 z Hoffenheim. Mecz tych drużyn w rundzie jesiennej zakończył się 2-2. Teraz taki wynik nie zadowoli nikogo.

FC AUGSBURG – TSG 1899 HOFFENHEIM
Bardzo interesująco zapowiada się mecz na SGL arenie- FC Augsburg zmierzy się tam z TSG Hoffenheim. Po rundzie jesiennej oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli. Augsburg z dorobkiem 27 punktów zajmuje 6. pozycję, która premiowana jest występem w Lidze Europy. Z kolei drużyna, w której występuje Eugen Polanski jest na 7. miejscu w ligowej stawce z dorobkiem 26 punktów.