Półfinały czas zacząć, na razie w Kędzierzynie. Transmisja w Polsacie Sport

W najbliższą sobotę rozpocznie się faza półfinałowa siatkarskiej PlusLigi. W weekend pierwszy mecz rozegrają siatkarze ZAKSY i Aluronu. Natomiast spotkanie o 5. miejsce czeka zawodników z Radomia i Bełchatowa. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie miała sobie równych w fazie zasadniczej PlusLigi. Wicemistrzowie […]

W najbliższą sobotę rozpocznie się faza półfinałowa siatkarskiej PlusLigi. W weekend pierwszy mecz rozegrają siatkarze ZAKSY i Aluronu. Natomiast spotkanie o 5. miejsce czeka zawodników z Radomia i Bełchatowa.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie miała sobie równych w fazie zasadniczej PlusLigi. Wicemistrzowie Polski zanotowali nieco słabszą drugą część sezonu, gdy przegrali trzy spotkania, ale mimo to ich przewaga nad drugim ONICO Warszawa wyniosła 5 punktów, a nad trzecim Jastrzębskim Węglem aż 12. ZAKSA słabiej poradziła sobie w Lidze Mistrzów, ale mimo to wciąż pozostaje kandydatem nr 1 do Mistrzostwa Polski. W półfinale na przeszkodzie stanie Aluron Virtu Warta Zawiercie. Podopieczni Marka Lebiediewa do samego końca walczyli o 4. miejsce z Cerradem Czarnymi Radom. Ostatecznie okazali się o punkt lepsi, podobnie jak w ćwierćfinałowej rywalizacji. Potrzebowali do tego jednak trzech spotkań, a kluczowy okazał się atut własnej hali, w której wygrali 3:2 i 3:0. Tym razem w Zawierciu zagrają tylko raz, a najważniejszy może okazać się właśnie pierwszy sobotni mecz w Kędzierzynie-Koźlu.

Wyniki bezpośrednich starć w sezonie 2018/2019: 3:1, 3:1 i 3:1 dla ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Wieczorem odbędzie się pierwszy pojedynek o 5. miejsce pomiędzy Cerradem Czarnymi RadomPGE Skrą Bełchatów. Obie ekipy pożegnały się z marzeniami o medalach na etapie ćwierćfinałów. Skra – mimo dobrego występu w Lidze Mistrzów i awansu do półfinału – na krajowym podwórku nie gra w tym sezonie najlepiej. Efektem najpierw była dopiero 6. pozycja po rundzie zasadniczej, a później porażki z Jastrzębskim Węglem. Dłużej o półfinał walczyli Radomianie, ale i oni musieli uznać wyższość wyżej rozstawionego rywala – Aluronu Virtu Warty Zawiercie. O ile dla Skry walka o 5. miejsce jest porażką, tak dla podopiecznych Roberta Prygla jest to szansa najlepszy wynik od 18 lat. Po raz ostatni wyżej niż na 6. lokacie uplasowali się w 2001 roku. Wówczas wywalczyli 4. pozycję.

Wyniki bezpośrednich starć w sezonie 2018/2019: 3:1 i 3:2 dla PGE Skry Bełchatów

SOBOTA – 13 KWIETNIA 2019

14:45 PlusLiga – 1/2 Finału: ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:30 
PlusLiga – mecz o 5 miejsce: CERRAD CZARNI RADOM – PGE SKRA BEŁCHATÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)